Domowa porażka Liderek

Koszykarki Lidera Pruszków po raz drugi zaprezentowały się przed własną publicznością i ponownie musiały przełknąć gorycz porażki. Podopieczne Jacka Rybczyńskiego przegrały z MUKS WSG Supravis Sisu Bydgoszcz 54:73.

Pierwsza kwarta zacięta i wyrównana. Lepiej w mecz weszły przyjezdne, które po rzucie Szymańskiej prowadziły 8:4. Celna trójka Marciniak i remis – po 12. Rywalki ponownie odjechały – 19:12, jednak pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 21:20.

Druga kwarta w wykonaniu gospodyń pozostawiała wiele do życzenia. Liderki zdobywały punkty od wielkiego dzwonu, a rywalki seriami. Na półmetku było 30:46. W trzeciej odsłonie podopieczne Rybczyńskiego starały się toczyć wyrównany bój z bydgoską ekipą. Aktywna była Wrzesień, jednak w zespole Liderek brakowało celności. Pruszkowska drużyna odrobiła tylko jeden punkt.

Musiał stać się cud, aby Liderki wróciły do gry. W ostatniej odsłonie MUKS kontrolował  poczynania na parkiecie i mógł cieszyć się z drugiego triumfu w sezonie.

Najwięcej punktów dla Liderek zdobyła Marzena Marciniak – 14.

PTS Lider Pruszków – MUKS WSG Supravis Sisu Bydgoszcz 54:73 (20:21, 10:25, 15:14, 9:13)