Domaniew wygrał turniej sołectw

Piłka Nożna

Reprezentacja Domaniewa triumfowała w piłkarskim turnieju sołectw, który odbył się w Żółwinie.

Była to już trzecia edycja zmagań, które na stałe wpisały się do kalendarza imprez sportowych w gminie Brwinów. Tym razem do rywalizacji przystąpiło siedem zespołów.

Na kompleksie boisk Orlik w Żółwinie bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Domaniewa. Drugie miejsce wywalczyła ekipa z Owczarni, a na najniższym stopniu podium stanęli piłkarze z Koszajca. W zmaganiach udział wzięły również sołectwa z Żółwina, Krosny, Biskupic oraz Parzniewa.

Ale nie tylko football królował w Żółwinie. Kibice mogli zagrać w minitenisa oraz wziąć udział w akcji „Narodowe Czytanie Trylogii”. Dla samego obiektu była to doskonała okazja do promocji, chociaż jak się okazuje Orlik i tak tętni życiem. – Przez siedem dni w tygodniu praktycznie nie „odpoczywa” – przyznaje Paweł Bartosiewicz, animator Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie. – Z obiektu korzystają wszystkie grupy wiekowe – od najmłodszych dzieci po osoby dorosłe. Prym wiedzie oczywiście piłka nożna. Sporym zainteresowaniem cieszy się również kort tenisowy, czy koszykówka. Swoje umiejętności szlifują miłośnicy siatkówki, jest również frisbee, można także zagrać w futbol amerykański. Orlik to szeroka oferta sportowo-kulturalna, ale także możliwość skorzystania z sieci Wi-Fi oraz poczytania prasy sportowej i lokalnej. Obiekt posiada dobre zaplecze sanitarne: dwie szatnie z prysznicami, dwie łazienki w tym jedna dla osób niepełnosprawnych – dodaje Paweł Bartosiewicz.

I miejsce – Domaniew

II miejsce – Owczarnia

III miejsce – Koszajec

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.