Dobry początek wiosny

Znicz Pruszków udanie zainaugurował rundę wiosenną drugiej ligi piłkarskiej. Żółto-czerwoni ograli w niedzielę na własnym stadionie zespół Olimpii Elbląg 2:1, choć emocji i nerwów do ostatnich sekund nie brakowało.

W mecz lepiej weszli gospodarze. Duża w tym zasługa bardzo aktywnego Marcina Rackiewicza. W 7. minucie Rackiewicz wychodził na dobrą pozycję strzelecką, ale w ostatniej chwili wyprzedził go bramkarz Mateusz Imianowski. W 13. minucie zawodnik gospodarzy minął trzech rywali, zagrał w pole karne i zabrakło raptem kilka centymetrów, by piłka dotarła do Adriana Paluchowskiego. W 27. minucie ataki Znicza przyniosły upragnioną bramkę. Krzysztof Kopciński dośrodkował w pole karne, głową piłkę zbił Adrian Paluchowski, a akcję lekką podcinką wykończył nie kto inny jak Marcin Rackiewicz. Cztery minuty później prowadzenie gospodarzy mógł podwyższyć Krzysztof Kopciński, ale tym razem górą był bramkarz Olimpii. W 37. minucie dość  niespodziewanie Anton Kłosow wyrównał stan meczu.

Po przerwie Znicz rozpoczął z animuszem. Maciej Machalski wrzucił piłkę w pole karne, obrońcy wybili ją przed „szesnastkę” tam czekał na nią Adrian Paluchowski, ale strzelił nad poprzeczką. W 51. minucie w dobrej okazji znalazł się Krzysztof Kopciński, jednak piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki gości. Kolejne pół godziny upłynęło obu ekipom przede wszystkim pod znakiem zaciętej walki bez klarownych sytuacji podbramkowych. Przykrą dla Znicza konsekwencją tej walki była czerwona kartka dla nowego zawodnika zespołu Andrzeja Niewulisa.

Znicz do ostatnich sekund dążył do zdobycia zwycięskiego gola. I udało się – na minutę przed końcem doliczonego czasu gry Maks Banaszewski otrzymał podanie od Sebastiana Olczaka, uderzył na bramkę, piłkę wybił bramkarz ta spadła pod nogi Adriana Paluchowskiego, a pruszkowski supersnajper nie pomylił się i dał drużynie cenne trzy punkty. Pruszkowianie mają ich na koncie 30 i są coraz bliżej czołowej trójki tabeli.

Szansa na kolejną wygraną w najbliższy weekend. Znicz zagra na wyjeździe z Pelikanem Łowicz.