Derby na plus dla Legii

Warszawski parkiet nie okazał się szczęśliwy dla podopiecznych Michała Spychały. Zawodnicy Znicza Basket Pruszków polegli w meczu sparingowym z Legią.

W pierwszej kwarcie na parkiecie to pruszkowianie grali „pierwsze skrzypce”. Koszykarze pewnie weszli na siedmiopunktowe prowadzenie. Legioniści po lekko ospałym początku pokazali, że nie są łatwym rywalem. Koleje dwie kwarty zaliczyli na plus, choć koszykarze Znicza dotrzymywali im kroku.

Pogrom przyszedł w ostatniej kwarcie. Znicz grał chaotycznie, co wykorzystali przeciwnicy. Ostatnie starcie przesadziło o końcowym wyniku. W czwartej kwarcie legioniści rozgromili pruszkowian 33:9,  a w całym spotkaniu zwyciężyli 67:98.

Kolejnym rywalem pruszkowian będzie obecnie trzecia drużyna I ligi, PTG Sokół Łańcut. Spotkanie zostanie rozegrane 17 stycznia o godz. 18.00 w hali Znicz.

Legia Warszawa – Znicz Basket Pruszków 97:68 (15:23, 24:14, 25:22, 33:9)