Decydujący punkt Alagierskiej

Siatkówka

Polska pokonała Argentynę 3:0 w trzecim spotkaniu siatkarskiego cyklu World Grand Prix drugiej dywizji. Decydujący punkt zdobyła była zawodniczka UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki i GLKS Nadarzyn Klaudia Alagierska.

Biało-czerwone wygrały pewnie, reprezentantki Argentyny jedynie w pierwszym secie prowadziły wyrównaną walkę. W kolejnych partiach Polki prowadziły od początku i ani na chwilę nie oddały inicjatywy rywalkom.

W trzecim secie na placu gry pojawiła się Klaudia Alagierska. Siatkarka pierwsze szlify zbierała w Grodzisku i Nadarzynie, obecnie występuje w Legionovii Legionowo. Dobre występy Alagierskiej sprawiły, że znalazła się w kadrze Jacka Nawrockiego. Popularna „Ala” w starciu z Argentyną zdobyła jeden punkt i zakończyła mecz. Atakiem z obiegu Alagierska postawiła kropkę nad „i”.