Dariusz Banasik trenerem Znicza

Pruszków

Były szkoleniowiec młodzieżowych drużyn Legii Warszawa Dariusz Banasik został szkoleniowcem Znicza Pruszków.

O tym, że Banasik, który od 13 lat związany był z mistrzem Polski, może objąć schedę po Robercie Kochańskim mówiło się od kilku dni. Jednak poza Zniczem, szkoleniowiec otrzymał również propozycję poprowadzenia w przyszłym sezonie Legionovii Legionowo. Zdecydował się jednak na ofertę z Pruszkowa, o czym poinformował portal legia.net. – Cieszę się, że mogę uczynić kolejny krok do przodu w mojej karierze. To dla mnie radość i nowe wyzwanie – powiedział dziennikarzom legia.net Dariusz Banasik.

Zapytany o możliwość współpracy Znicza z ekipą z ul. Łazienkowskiej nie zaprzecza takim planom. Nie chce jednak od razu sprowadzać do Pruszkowa piłkarzy Legii. – Mam nadzieję, że będziemy współpracowali z Legią, a czy chcę wypożyczyć zawodników z mojej byłej już drużyny? Na razie chcę się przyjrzeć tym graczom, którzy są już w Pruszkowie. Najpierw oni dostaną szansę, a potem ocenimy czy potrzebujemy wzmocnień na jakieś pozycje – cytuje szkoleniowca portal kibiców Legii. Banasik pierwszy trening z piłkarzami Znicza przeprowadzi jutro (27 bm.).

W sztabie szkoleniowym pruszkowskiej drużyny pozostaje masażysta Jacek Olejnik oraz lekarz Jacek Mikołajczuk. Grającym trenerem bramkarzy będzie z kolei Paweł Pazdan. Poza Kochańskim klub oficjalnie podziękował za współpracę Tomaszowi Strejlauowi i Markowi Milankiewiczowi.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.