Dąbrowa pokonana

Koszykarze Znicza Basket Pruszków pokonali u siebie MKS Dąbrowę Górniczą 78:68. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Przemysław Lewandowski.

Za sobotnie spotkanie należy jednak pochwalić cały zespół z Pruszkowa za ambicję i walkę, choć początek meczu nie był zbyt obiecujący. W pierwszych minutach zawodnicy Michała Spychały kilkukrotnie mieli piłkę pod koszem rywala, ale za każdym rzucali niecelnie. W efekcie pierwszą kwartę MKS wygrał 22:11.

W drugiej części spotkania gracze Znicza zagrali zdecydowanie lepiej, a 12 punktów zdobył Michał Wojtyński, który doprowadził do remisu i pozwolił uwierzyć, że ten mecz jest do wygrania. Od tego momentu koszykarze z Pruszkowa grali zdecydowanie lepiej. Co prawda po pierwszej połowie jeszcze nieznacznie przegrywali, ale widać było, że gracze Spychały złapali wiatr w żagle.

Druga połowa to już popis Lewandowskiego, który nie tylko zdobywał punkty, ale też świetnie zbierał i podawał, dobrze grał w obronie. Ostatecznie najbardziej doświadczony gracz Znicza Basketu zdobył 24 punkty, a ekipa z Pruszkowa wygrała ten mecz różnicą 10 punktów.

MKS Znicz Basket Pruszków – MKS Dąbrowa Górnicza 78:68 (11:22, 26:19, 27:13, 14:14)

Znicz: Lewandowski 24 pkt., Wojtyński 15, Kulikowski 9, Mieczkowski 8, Put 8, Aleksandrowicz 7, Linowski 7, Czosnowski 0, Matuszewski 0.

MKS: Małecki 20 pkt., Szymański 19, Wołoszyn 8, Piechowicz 7, Wieczorek 4, Dziemba 3, Maj 3, Zmarlak 2, Zieliński 2, Wróbel 0.