Cztery medale fenomenalnej Julii

Pływanie

Świetny występ Julii Koluch w barwach reprezentacji Polski! W międzynarodowych zawodach juniorów w Pradze pływaczka UKS Kapry Armexim Pruszków wywalczyła cztery medale. Z kolei jej młodsi koledzy rywalizowali w Giżycku, skąd przywieźli aż 44 krążki!

W marcu sięgnęła po trzy złote medale zimowych mistrzostw Polski 17 i 18-latków. Dobry występ dał jej przepustkę do kadry na wielomecz w Pradze. Koluch poszła za ciosem i w stolicy Czech spisała się na medal, w sumie na cztery medale. Julia okazała się najlepsza na 200 metrów stylem grzbietowym, a do tego dołożyła triumf w sztafecie 4×100 m zmiennym. Na dokładkę Koluch wywalczyła dwa srebrne medale na dystansach 100 m i 50 m grzbietem. – Do złota na 50 m zabrakło mi zaledwie 7 setnych sekundy – zaznacza Julia Koluch.

Zawodniczka UKS Kapry Armexim Pruszków pokazała, że jest mocna nie tylko na własnym podwórku. Zaprezentowała ogromne możliwości i udźwignęła presję rywalizacji na poziomie międzynarodowym. – W Pradze czułam się świetnie. Atmosfera na takich wyjazdach jest zawsze mobilizująca, każdy wspiera się nawzajem i dopinguje. Jesteśmy jak jedna wielka rodzina! Był na pewno lekki stres, ale stojąc przed słupkiem i widząc przed sobą tłum ludzi z kadry, którzy dopingują z całych sił, nie myślisz o niczym innym tylko o tym, żeby dać z siebie 110 proc.! – przedstawia czterokrotna medalistka zawodów w Pradze.

Dla Koluch start w reprezentacji to ogromne wyróżnienie. – Pływając w barwach Polski towarzyszy mi ogromna duma. Mogę nosić orzełka na piersi i ścigać się wśród najlepszych nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Takie wyjazdy wiele uczą, a te były okraszone dobrymi rezultatami jak na okres przygotowawczy. Tym bardziej pozostawia uśmiech na twarzy przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski seniorów, gdzie będę próbować powtórzyć świetne występy sprzed roku i walczyć o kwalifikację na mistrzostwa Europy juniorów w Izraelu – wyjaśnia Koluch.

Warto dodać, że w Pradze reprezentacja Polski juniorów wygrała klasyfikację medalową. Biało-czerwoni otrzymali pamiątkowy puchar i wysłuchali Mazurka Dąbrowskiego.

Śladami Julii Koluch idą kolejni adepci pływania z pruszkowskiego klubu UKS Kapry Armexim. W miniony weekend startowali w XIV Wiosennych zawodach o Puchar Burmistrza  Miasta Giżycka. Pływacy z Pruszkowa wywalczyli 44 medale, w tym 7 złotych i zajęli 9. miejsce w klasyfikacji końcowej. Na najwyższym stopniu podium stawali: Krzysztof Kuzia (14 lat, 100m styl klasyczny), Karolina Duban (13 lat, 200m dowolny), Magdalena Auguściak (14 lat, 50m grzbietowy), Justyna Duban (10 lat, 100m klasyczny i 100m zmienny), Nikola Zawada (11 lat, 200m klasyczny), Aleksandra Samoraj (14 lat, 100m zmienny).

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.