Cztery gole i grad kartek w meczu Znicza

Piłka Nożna

W minioną niedzielę w samo południe na stadionie przy Bohaterów Warszawy cztery Znicz Pruszków podjął drużynę ROW 1964 Rybnik. Emocji na murawie nie brakowało.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że mecz nie będzie łatwy. W 24. minucie piłkę w bramce gości po rzucie karnym umieścił Maciej Machalski. Mimo wyraźnej przewagi pruszkowskich piłkarzy gościom z Rybnika udało się doprowadzić do wyrównania w 44. minucie. Jednak zaledwie minutę później na 2:1 dla Znicza podwyższył Dariusz Zjawiński.

Co ciekawe „pierwsze skrzypce” w całym spotkaniu grał sędzia Damian Kos, który bezlitośnie punktował każde przewinienie zarówno gospodarzy jak i gości. Kos rozdał w tym spotkaniu aż sześć żółtych kartek.

Na kolejną bramkę trzeba było czekać do 78. minuty. Egzekutorem klubu z Rybnika okazał się osiemnastoletni Jakub Zagórski.

Warto zaznaczyć, że oba zespoły mecz kończyły w niepełnym składzie. W Zniczu za drugą żółtą kartę boisko opuścił w Piotr Klepczarek (68′) , a u gości Michał Rostkowski (55′) i w Krystian Kujawa (74′).

Znicz Pruszków – ROW 1964 Rybnik 3:1 (2:1)

Machalski (24′), Zjawiński (45′), Zagórski (78′) – Brychlik (44′)