Czekają na szermiercze potyczki

Sporty Walki

Szable w dłoń i do dzieła! Młodzi miłośnicy szermierki już 25 czerwca będą rywalizowali w I Otwartych Mistrzostwach Grodziska Mazowieckiego w szabli.

W hali sportowej przy ul. Westfala spotkają się dzieci i młodzież z całej Polski. Z pewnością turniejowa rywalizacja dostarczy wielu emocji. Zmagania będą toczyły się w trzech kategoriach: 1998 i młodsi, 2001 i młodsi oraz 2005 i młodsi. – Do Grodziska przyjadą dzieci z ogólnopolskich klubów. Zawody odbędą się na planszach. Zawodnicy będą ubrani tak jak podczas normalnych zawodów. Odbędą się dwa turnieje. W pierwszym wystąpią zawodnicy z całej Polski. Drugi skierowany jest do miejscowych pasjonatów szermierki, którzy trenują kilka miesięcy – wyjaśnia Krzysztof Karlicki z Grodziskiego Klubu Szermierczego. 

Dzieci podzielone zostaną na grupy, w których odbędzie się rywalizacja na zasadach „każdy z każdym”. Następnie najlepsi awansują do drabinki turniejowej. Przegrany kończy udział w zawodach, a zwycięzca walczy dalej. Dla Grodziskiego Klubu Szermierczego organizacja mistrzostw to prawdziwe wyzwanie. – Jesteśmy młodym klubem. Zaczęliśmy działalność w 2014 roku i cały czas przybywa chętnych do uczestnictwa w zajęciach. Chcemy zaistnieć i popularyzować ten sport, a także nasz klub – mówi Karlicki.

Podczas mistrzostw w szabli nie zabraknie atrakcji. Interesująco brzmi walka Kmicica z Wołodyjowskim. Pod tym hasłem kryje się pokaz szermierki historycznej. Będzie można podziwiać wernisaż malarstwa Jerzego Pawłowskigo. Nie zabraknie kącika szermierki rodzinnej, gdzie organizatorzy zapewniają zabawy dla całej rodziny.

I Otwarte Mistrzostwa Grodziska Mazowieckiego w szabli o puchar MPM odbędą się 25 czerwca o godz. 11.00. Miejscem rywalizacji będzie hala sportowa przy ul. Westfala 3.

Patronat medialny nad imprezą objęły Gazeta WPR oraz portal WPR24.pl.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.