Czas na karate

Sporty Walki

Przed nami XIV Mazovia Karate Cup – Puchar Polski w Kumite Drużynowym. Impreza odbędzie się 12 listopada w hali MOS w Pruszkowie. Widzowie będą mogli zobaczyć ponad 100 walk.

Po ostatnich sukcesach zawodników Karate Klub Pruszków na mistrzostwach świata fani karate spragnieni są kolejnych walk. Przypomnijmy, w Krakowie najlepszą zawodniczką globu została Aleksandra Gorzka. Na podium stanęli również Damian Pawlik oraz Maciej Szcząchor. Już 12 listopada mieszkańcy Pruszkowa w hali MOS będą mogli podziwiać najlepszych krajowych zawodników.

Turniej Mazovia Karate Cup ma ogromny prestiż. Od 2004 roku zawody są wpisane do kalendarza Polskiego Związku Karate. Turniej stał się stałym element krajobrazu pruszkowskiego sportu. – Zawody odbywają się cyklicznie, regulamin pozostaje bez zmian. Do 8 listopada zawodnicy mogą zgłaszać się do udziału w XIV edycji Mazovia Karate Cup. Rywalizacja odbędzie się w kategoriach: senior + młodzieżowiec, junior oraz junior młodszy. Rozważana jest również organizacja zmagań kumite kobiet w drużynie. Czekamy na ostateczną decyzję – mówi Aneta Różańska, dyrektor biura Karate Klub Pruszków.

Pruszkowski turniej jest na swój sposób wyjątkowy. Dzięki temu widzowie mogą spodziewać się efektownych pojedynków. – Regulamin jest nieco inny niż w przypadku pozostałych zawodów. Drużyny w fazie grupowej walczą systemem każdy z każdym. O wszystkim decydują punkty techniczne. Do dalszej fazy przechodzą dwie najlepsze drużyny. Wiele pojedynków kończonych jest technicznie, co sprawia, że rywalizacja jest widowiskowa. Należy spodziewać się ponad 100 walk – wyjaśnia Różańska.

XIV Mazovia Karate Cup – Puchar Polski w Kumite Drużynowym odbędzie się 12 listopada o godz. 10.00 w hali MOS przy ul. Gomulińskiego 4 w Pruszkowie. Wstęp na zawody jest wolny.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.