Czas na derby z Legią

Po udanej inauguracji ligowego sezonu, koszykarzy Znicza Basket czeka prawdziwy sprawdzian formy. Podopieczni Michała Spychały – w derbach Mazowsza – podejmą Legię Warszawa.

Kibice mają powody do zadowolenia, bowiem Znicz Basket zainkasował pierwsze punkty. Wygrana z Pogonią Prudnik (67:57) nie przyszła jednak łatwo. Losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w ostatniej kwarcie, gdzie miejscowi zdemolowali wręcz rywala.

– Padły ostre słowa? Nie. Po prostu policzyliśmy błędy jakie popełnialiśmy we wcześniejszych odsłonach. Ostatnia kwarta była już dobrą grą w obronie, popartą skutecznością i to pozwoliło nam odskoczyć na bezpieczne prowadzenie – mówi Michał Spychała, szkoleniowiec Znicza Basket. – To był trudny mecz z nieprzyjemnym rywalem. Ale takich drużyn w lidze nie brakuje. Na pewno na postawę zespołu wpływ miał fakt, że były to inauguracja rozgrywek. Trochę nerwów wdarło się w naszą grę – dodaje szkoleniowiec.

Na chociażby odrobinę nerwowej gry Znicz Basket nie będzie mógł pozwolić sobie w kolejnym spotkaniu. Rywalem pruszkowian będzie Legia Warszawa. I chociaż Wojskowi są beniaminkiem, to jednak zalicza się ich do grona faworytów rozgrywek. – Wszyscy podkreślają, że jest to Legia, a dla mnie, to kolejny rywal z którym musimy wygrać – nie ukrywa szkoleniowiec Znicza Basket.

Kadrowo w zespole Znicz Basket nie ma większych problemów. W składzie znajdzie się już Adam Kaczmarzyk. – Może w stu procentach nie jest jeszcze gotowy do gry, to jednak liczę, iż pomoże drużynie w walce o zwycięstwo – dodaje trener Spychała.

Derbowe spotkanie z Legią rozegrane zostanie w czwartek (2 października) o godz. 19.00 w hali Znicza przy ul. Bohaterów Warszaw. Wstęp na mecz jest wolny.