Czarne Koszule lepsze od Pogoni

Piłka Nożna

Pogoń Grodzisk Mazowiecki walczyła, aby godnie pożegnać się z III ligą przed własną publicznością. Jednak gol w końcówce spotkania przesądził o wygranej warszawskiej Polonii.

Gracze z Grodziska bardzo chcieli wygrać po raz piąty przed własną publicznością w tym sezonie. Pogoń nie przestraszyła się Polonii, która przewodzi III-ligowej stawce. Spotkanie od początku było wyrównane. 

Zespoły grały aktywnie, co rodziło wiele okazji bramkowych. W 10. minucie Czarne Koszule były o krok od zdobycia gola, ale piłka uderzyła w poprzeczkę. Szybko chciała odpowiedzieć Pogoń. Strzał Sołtysa jednak w środek bramki. W 24. minucie wynik spotkania otworzył Bochenek i gospodarze musieli gonić.

W drugiej połowie okazji było jak na lekarstwo. Maślanka trafił z wolnego w słupek. To był pierwszy sygnał dla gości, że Pogoń z całych sił będzie chciała wyrównać i powalczyć o pełną pulę. Minuty uciekały, a bramka Polonii była jakby zaczarowana. W 79. minucie zakotłowało się w polu karnym Czarnych Koszul, ale bez efektu w postaci gola. Dwie minut później radość w obozie gospodarzy. Dukalski doprowadził do remisu. Bramka rozeźliła gości, którzy ruszyli do przodu. W 87. minucie Polonia zadała decydujący cios i zdobyła bramkę na wagę trzech punktów. Autorem trafienia Wojdyga.

Pogoń zanotowała 18 porażkę w sezonie. Zespół z Grodziska ostatni mecz w III lidze zagra 4 czerwca. Pogoń zmierzy się w Byczynie z Nerem Poddębice.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Polonia Warszawa 1:2 (0:1)
Dukalski 81′ – Bochenek 24′, Wojdyga 87′

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.