Ciężkie batalie w niskich ligach

Piłka Nożna

Piłkarze z niskich lig minionego weekendu nie zaliczą do lekkich. W IV lidze i okręgówkach wyniki nie przyprawiają o zawrót głowy, co innego gdy spojrzymy na rezultaty drużyn z A klasy i B klasy.

W południowej grupie IV ligi jedynie drugi zespół Znicza Pruszków przywiózł komplet punktów. Po zaciekłym spotkaniu z Błonianką Błonie pruszkowianie zwyciężyli 3:2. Podziałem punktów muszą zadowolić się zawodnicy Mszczonowianki Mszczonów i UKS Łady. Ich spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Ten sam rezultat padł w meczu KS Raszyn i Wilgi Garwolin. Zawodnikom z Żyrardowa nie powiodło się na wyjeździe. Żyrardowianka Żyrardów uległa Sparcie Jazgarzew 0:1.

W grupie północnej lider tabeli nadal święci triumfy. Ożarowianka Ożarów Mazowiecki pokonała Mazovię Mińsk Mazowiecki 2:0 i do swojego pokaźnego dorobku punktowego dopisała kolejne trzy oczka.

W okręgówce szereg zwycięstw. Perła Złotokłos pokonała Naprzód Stare Babice 2:0. Pogoń II Grodzisk Mazowiecki zdobyła trzy gole w spotkaniu z Laurą Chylice (3:0), a Naprzód Brwinów pokonał LKS Chlebnię 1:0. Podziałem punktów muszą zadowolić się piłkarze Okęcia Warszawa i Milanu Milanówek. W tym spotkaniu każdy zespół zdobył po bramce i po punkcie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Jak przedstawiają się rezulaty drużyn z A klasy? Można uznać, że marnie. W grupach Warszawa III i Warszawa IV w spotkaniach naszych drużyn padło łącznie 67 bramek. Szkoda, że celnością popisali się głównie przeciwnicy. W grupie Warszawa III zespół Sparty II Jazgarzew rozgromił Piast Piastów 5:1. Istną kanonadę goli zgotowali piłkarzom AMT Nowa Wieś rywale z drużyny KS II Konstancin. Zawodnicy z Konstancina przed własną publicznością popisali się nielada skutecznością. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:0 dla KS II Konstancin. Podobny wynik padł w spotkaniu Wrzosu Międzyborów i Świtu Warszawa – 1:7. Nieco lepiej wypadły pozostałe dwie druzyny. Tur Jaktorów pokonał UKS Siekierki 5:4, a drugi zespół Perły Złotokłos rozgromił KS II Konstancin 3:0. GLKS Nadarzyn w tej kolejce pauzował.

W grupie Warszawa IV Partyzant Leszno nie pozostawił złudzeń i dobitnie pokazał wyższość nad zawodnikami UKS GOSiR Stare Babice. Spotkanie zakończyło się wynikiem 10:1. Równie wysoki rezultat odnotowali piłkarze z LKS Osuchów. Tu jednak Błonianka II Błonie pokazała, że łatwo się nie poddaje, mimo to poległa 4:9. Dużo lepiej weekend zakończyli piłkarze Passovi Pass, którzy pokonali drugi zespół Ożarowianki Ożarów 3:1. Triumf święciła drużyna LKS II Chlebnia, która pokonała Mszczonowiankę II Mszczonów 4:2.

Piłkarze B klasy również nie mają zbyt wielu powodów do zadowolenia. W grupie Warszwa III Naprzód II Brwinów poległ w spotkaniu z drugim zespołem Ursus Warszawa 0:6. Mimo zaciętej walki piłkarzom z drużyny Ogień Brwinów nie udało się doprowadzić do remisu w spotkaniu z Gwardią Warszawa. Mecz zakonczył się wynikiem 4:5. Równie kiepsko wypadł II zespół GLKS Nadarzyn, który mimo wsparcia piłkarzy z pierwszej drużyny przegrał 1:4 z Gromem II Warszaawa. Honor obronili jedynie zawodnicy Piasta II Piastów, którzy pokonali UKS Tarczyn symbolicznie 1:0. Zespół Milan II Milanówek pauzował.

Podobne rezultaty padły w grupie Warszawa IV. Guzowia Guzów wygrała po zaciekłej walce z FC II Płochocin 4:3. Pogoń Wiskitki uległa Unii Boryszew 0:1, KS Blizne nie zdołał doprowadzić do wyrównania w spotkaniu z Relaxem Radziwiłłów i mecz zakończył się wynikiem 1:2. Natomiast Zaborowianka II Zaborów rozgromiła Oriona Cegłów 7:1

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.