Ciężki trening i walka o awans

Piłka Nożna

Mariusz Berliński, nowy trener GLKS-u Nadarzyn, stawia przed sobą ambitne cele. Zamierza walczyć o awans do ligi okręgowej. Receptą na sukces ma być ciężka praca.

Nadarzyn znajduje się na peryferiach wielkiej piłki nożnej, gdyż GLKS gra w A-klasie. Jednak to właśnie na tym poziomie można spotkać fantastyczne mecze, w których pada grad goli. Niejednokrotnie w takich miejscach rodzą się wielkie talenty futbolu, a potem kwitną i uwodzą publiczność na całym świecie. Dodatkowo kibice w pełni zaangażowani są w sprawy klubu i żyją kolejnymi spotkaniami. GLKS ma nowego trenera, którym został Mariusz Berliński. Szkoleniowiec zapowiada walkę o najwyższe cele.

38-letni Berliński od lat jest związany z regionem. Grał w Pogoni Grodzisk Mazowiecki, Zniczu II Pruszków oraz GLKS-ie Nadarzyn. Sam o sobie mówi, że życia bez futbolu sobie nie wyobraża. –  Jestem w pełni zaangażowany w to, co robię. Nie chcę być nieskromny, ale znam się na tym. Żyję piłką nożną od dziecka – przyznaje Mariusz Berliński, szkoleniowiec GLKS-u.

W poprzednim sezonie drużyna z Nadarzyna zajęła 4. miejsce w rozgrywkach. Cel na kolejny sezon jest jasny. – Mierzymy w awans. Moim celem jest także podniesienie poziomu sportowego zawodników. W każdym miejscu pracy chciałem o to walczyć. Wymagam również pełnego zaangażowania podczas treningów. Ciężka praca to droga do osiągnięcia sukcesu – mówi trener GLKS-u.

Berliński to tytan pracy, który dąży do perfekcji. Z pewnością pod okiem takiego szkoleniowca piłkarze nie będą mogli liczyć na taryfę ulgową. – Muszę przyjrzeć się zawodnikom. Jeśli będzie możliwość transferów to jestem na nie gotowy. Chodzi o nowych zawodników, którzy podniosą poziom. Chcemy wypromować również rocznik 1999 kończący grę w juniorach. Kadra zespołu musi liczyć minimum 20 osób – tłumaczy Berliński.

W pierwszej kolejce sezonu 2016/2017 GLKS Nadarzyn zmierzy się na wyjeździe z UKS Siekierki. Mecz odbędzie się 20 lub 21 sierpnia.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.