Charytatywny turniej tenisowy w Żółwinie

Tenis

We Francji trwa turniej Roland Garros gdzie o zwycięstwo walczą najlepsi tenisiści świata. W Żółwinie natomiast obędzie się podobny turniej tenisowy, z którego dochód zostanie przekazany na budowę kortów.

– Będzie to już XI edycja turnieju, w którym biorą udział goście z  kilku krajów. Uczestników turnieju łączy wieloletnia przyjaźń i wspólna pasja jaką jest tenis. Organizatorką turnieju i właścicielką pałacu jest pani Sylvie Prokopowicz. To osoba niezwykła, Francuzka z polskim obywatelstwem, angażująca się w wiele bardzo wartościowych społecznie przedsięwzięć – zaznacza Waldemar Cecuła, prezes klubu sportowego „Tennis Life”. 

Tegoroczna odsłona turnieju ma charakter charytatywny. Organizatorzy zbierają pieniądze na budowę kompleksu kortów tenisowych w Żółwinie, dlatego środki zebrane w trakcie turnieju zasilą konto zbiórki. Oprócz zmagań turniejowych zobaczymy mecz pokazowy z udziałem najlepszych zawodników. Nie zabraknie również rozgrywek młodych adeptów tenisa. – Przygotujemy pokaz minitenisa, w którym weźmie udział grupa dzieci objętych szkoleniem w ramach Narodowego Programu Upowszechniania Tenisa 2018. Szansę na tenisowe stypendium otrzymało dwanaścioro dzieci z dwóch brwinowskich szkół – podkreśla Waldemar Cecuła. 

W trakcie imprezy zaplanowano również Garden Party z minirecitalem Anny Kostrzewskiej, zabawą z DJ Cezarym, kolację z lampka wina oraz aukcją! – Próbujemy znaleźć środki na budowę kortów w bardzo różny sposób, jednym z nich będzie licytacja zebranych przez nas przedmiotów. Mamy sukienkę, którą podarowała nam Agnieszka Radwańska, koszulkę z autografem Angelique Kerber, koszulkę z autografami naszych reprezentantów w Pucharze Davisa i rakietę tenisową Mariusza Fyrstenberga – wylicza Cecuła. 

Impreza odbędzie się 9 czerwca przy pałacu w Żółwinie (Nadarzyńska 21). Start o godz. 10.00. Informacje udziela Anna Osmólska 510 207 172. Impreza ma charakter zamknięty: turniej – 100 zł wstęp, garden party – 190 zł wstęp.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.