Cenny remis w Legionowie

Nie lada huśtawkę nastrojów zafundowali swoim kibicom piłkarze Znicza Pruszków. Ekipa żółto-czerwonych przegrywała po pierwszej połowie wyjazdowego meczu z Legionovią Legionowo już 0:2, by w drugiej odsłonie doprowadzić do remisu.

Jeszcze przed spotkaniem na trudnym terenie w Legionowie trener Znicza Robert Kochański zapowiadał, że jego zespół interesuje tylko zwycięstwo, które oznaczałoby wyrównanie rachunków za ligową porażkę w rundzie jesiennej, a zarazem podtrzymanie świetnej passy na początku wiosny. W dwóch wcześniejszych kolejkach rundy wiosennej zanotował zwycięstwa. Kolejno w pokonanym polu Znicz zostawił Olimpię Elbląg (2:1) i Pelikana Łowicz (2:0). Nie gorzej spisywał się jednak też beniaminek z Legionowa. Piłkarze Marka Papszuna dwukrotnie grali na wyjeździe, wygrywając ze Stalą Mielec (3:1) i remisując z Olimpią Elbląg (1:1).

Mecz w Legionowie zapowiadał się zatem jako konfrontacja wyrównanych piłkarsko zespołów. Po pierwszym gwizdku sędziego przewagę sytuacyjną osiągnęli jednak gospodarze. Udokumentowali ją bramką w 32. minucie, a na listę strzelców wpisał się Marcin Stańczyk. Zaledwie siedem minut później wynik korzystny dla Legionovii podwyższył Adam Czerkas.

Mimo że Znicz schodził na przerwę z „bagażem” dwóch goli, nie podłamał się i niedługo po wznowieniu gry strzelił kontaktowego gola. W 47. minucie do bramki strzeżonej przez Mateusza Matrackiego trafił Maksymilian Banaszewski. Kolejnych kilkadziesiąt minut upłynęło pod znakiem twardej walki. Zółto-czerwoni cały czas dążyli do wyrównania stanu meczu. Udało się to w 84. minucie, trafienie na wagę jednego punktu zapisał na swoim koncie Artur Januszewski.

Legionovia Legionowo – Znicz Pruszków 2:2 (2:0)

Legionovia: Mateusz Matracki – Maciej Goliński, Marek Lendzion, Piotr Gurzęda, Mateusz Pielak – Antonio Calderon (63’ Konrad Karaszewski), Paweł Tomczyk, Paweł Broniszewski, Dawid Ryndak, Marcin Stańczyk (89’ Kamil Tlaga) – Adam Czerkas (71’ Paweł Wolski).

Znicz: Paweł Pazdan – Michał Kucharski, Andrzej Niewulis, Igor Biedrzycki, Marcin Bochenek – Artur Januszewski, Sebastian Olczak (77’ Daniel Nawrocki), Maksymilian Banaszewski, Maciej Machalski (68’ Michał Zapaśnik), Marcin Rackiewicz (61’ Krzysztof Kopciński) – Adrian Paluchowski.