Były gracz Znicza trafił do Fiorentiny

Piłka Nożna

Polscy piłkarze coraz lepiej radzą sobie w zagranicznych klubach. Czy kolejnym, które podbije Europę będzie Adam Chrzanowski? Były piłkarz Znicza Pruszków trafił do włoskiej Fiorentiny.

Mówi się, że 17-latek ma ponadprzeciętny talent. Grający na środku obrony zawodnik swego czasu stał się niezwykle gorącym kąskiem na polskim rynku transferowym. Ostatecznie latem 2015 roku przeniósł się ze Znicza Pruszków do Lechii Gdańsk.

Chrzanowski od najmłodszych lat związany jest z naszym regionem. Piłkarskie szlify zbierał w KS Raszyn, gdzie imponował postawą i zdecydowaniem w grze obronnej. Dostrzegli to trenerzy grup młodzieżowych z Pruszkowa, którzy postanowili ściągnąć go do Znicza. Chrzanowski początkowo występował w juniorach, ale ciężko pracą przebił się do pierwszej drużyny. Nie pobył w niej zbyt długo. Jego kariera nabrała rozpędu. Latem 2015 roku wystąpił w sparingu Lechii Gdańsk przeciw gwiazdom Juventusu Turyn.

W Gdańsku zagrał tylko w jednym meczu ekstraklasy, ale cały czas był bacznie obserwowany przez przedstawicieli innych drużyn. 17-latek regularnie jest powoływany do kadry młodzieżowej (U-17), w której stanowi ważne ogniwo.

Teraz przed wychowankiem KS Raszyn ogromne wyzwanie. Najbliższe miesiące Chrzanowski spędzi we Włoszech, gdzie będzie bronił barw Fiorentiny. 17-latek czekają treningi w drużynie młodzieżowej, ale nie można wykluczyć, że przebije się do pierwszego zespołu. Włochy to doskonałe miejsce do rozwoju dla zawodników grających w defensywie. Z pewnością przed Chrzanowskim stoi ogromne wyzwanie, ale i szansa na zdobycie cennych doświadczeń.

Fiorentina wypożyczając Chrzanowskiego z Lechii Gdańsk zagwarantowała sobie prawo transferu definitywnego. O byłego gracza Znicza walczył także Manchester City.

We Florencji Chrzanowski spotka również Bartłomieja Drągowskiego. Golkiper w letnim oknie transferowym przeniósł się do Włoch z Jagielloni Białystok. W ubiegłym sezonie w barwach popularnej Violi grał Jakub Błaszczykowski.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.