Bydgoszcz podbita

Podopieczne Jacka Rybczyńskiego triumfowały na parkiecie w Bydgoszczy. Tym samym zrewanżowały się gospodyniom za porażkę w pierwszym meczu.

Pruszkowianki po raz pierwszy z zawodniczkami MUKS Bydgoszcz zmierzyły się na początku lutego. Wtedy we własnej hali Liderki uległy 53:59. W minioną sobotę podopieczne Jacka Rybczyńskiego miały okazję do zrewanżowania się bydgoszczankom. Szansę tę wykorzystały.

Pierwsze dwie kwarty spotkania w Bydgoszczy pokazały, że gospodynie tak łatwo punktów nie oddadzą. Jednak już od pierwszych minut to Liderki wiodły prym na parkiecie. Dzięki dobrej grze w połowie spotkania koszykarkom z Pruszkowa udało się wypracować 10-punktową przewagę. Mimo to bydgoszczanki nie dawały za wygraną i dzielnie walczyły na parkiecie.

Kolejne kwarty tylko potwierdziły wyższość pruszkowianek. W ostatniej odsłonie Liderki wręcz zmiażdżyły podopieczne Krzysztofa Janika i Edwarda Malinowskiego, zdobywając aż o 11 punktów więcej od gospodyń. Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Liderek.

Jednak to nie koniec zmagań Liderek o awans. Dziś podopieczne Jacka Rybczyńskiego znajdują się na drugim miejscu w tabeli. W sobotę na własnej hali pruszkowianki podejmą drużynę TK Alles Głowno. W pierwszym spotkaniu to właśnie koszykarki okazały się lepsze. Jak będzie tym razem.

Supravis WSG MUKS Bydgoszcz – PTS LIDER Pruszków 43:68
(13:18, 11:16, 7:11, 12:23)

MUKS: Myśków 13, Papiernik 11, Szymańska 8, Gwizdała 5, Błysz 4, Preihs 2, Arendt 0, Błaszczak 0, Kozłowska 0, Wyczałkowska 0.

LIDER: Agnieszczak 13,Nowocin 13,Petryka 11, Pacuszka 10, Babecka 8, Stachura 7, Doga 6, Bobrowska 0, Dąbrowska 0, Dżbik 0, Miłobędzka 0.