Broń strzeliła do Pogoni

Gol Adriana Dziubińskiego przesądził o dwunastej w sezonie porażce Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Czerwono-biali przegrali u siebie z Bronią Radom 0:1.

To pierwsza porażka Pogoni odkąd zespół prowadzi duet Jakub Dębiec-Maciej Tataj. Przegrana boli tym bardziej, że widmo spadku coraz mocniej zagląda w oczy graczom z Grodziska.

W spotkaniu z Bronią podopieczni Dębca i Tataja nie grali źle. Już na początku meczu pokazali gościom, że będą walczyli o trzy punkty. W 1. minucie szczęścia próbował Michalski, chwilę później Broń od utraty bramki uratowała poprzeczka. Jednak z czasem sytuacja na boisku wyrównała się. W 27. minucie Michała Brudnickiego uratował słupek.

Druga część gry to przewaga Broni. Goście ruszyli do przodu, a Pogoń czekała na kontrę. Cierpliwość mogła zostać wynagrodzona, jednak Jaroń w sytuacji sam na sam okazał się gorszy od bramkarza z Radomia. Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Dobitnie przekonała się o tym Pogoń, która straciła bramkę w 79. minucie. Na listę strzelców wpisał się Dziubiński.

Pogoń mogła przegrać wyżej. W 87. minucie z boiska wyleciał Michał Panufnik, który w polu karnym faulował rywala. Brudnicki zatrzymał uderzenie Czarneckiego z jedenastu metrów i gospodarze przegrali 0:1.

Pogoń zajmuje 13. miejsce w tabeli III ligi. W 27. kolejkach zespół z Grodziska zdobył 27 punktów.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Broń Radom 0:1 (0:0)