Brązowy medalista na 50 m

Pływanie

Stanisław Kolczyński, zawodnik UKS Kapry-Armexim Pruszków, zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów 18-letnich w pływaniu na dystansie 50 m stylem grzbietowym.

Zawody odbyły się w Gliwicach w miniony weekend (13-15 marca). Pływak z Pruszkowa aż pięciokrotnie uzyskiwał kwalifikację do finału „A" mistrzostw. Do uzyskania minimum na Igrzyska Europejskie w Baku podopiecznemu trenera Łukasza Borkowskiego zabrakło zaledwie 0,03 sekundy.

Reprezentanci UKS Kapry-Armexim walczyli także w Mistrzostwach Polski 16-latkow, które w tym samym czasie odbywały się w Oświęcimiu. Wiktoria Galicka dwukrotnie uzyskała kwalifikację do finału „A” na dystansie 50 i 100 m stylem grzbietowym. W ostatecznej klasyfikacji zajęła w obu konkurencjach siódme miejsce. Jej klubowa koleżanka Karolina Tomiałowicz dwukrotnie awansowała do finału „B” Mistrzostw Polski na 100 i 200 m stylem motylkowym.

To nie koniec dobrych wiadomości z pruszkowskiego basenu. Julia Koluch, mistrzyni Polski juniorów 15-letnich na dystansie 50 m „grzbietem”, została powołana do reprezentacji kraju na wielomecz pływacki w Izraelu. Zawodnicy z Polski zmierzą się z drużynami m.in. z Brazylii, Cypru, Turcji i Portugalii. Turniej odbędzie się w ostatni weekend marca.