Bramki Paluchowskiego dały utrzymanie

Piłka Nożna

Piłkarze Znicza Pruszków zostają II lidze. Dwie bramki strzelił niezawodny Adrian Paluchowski, które nie tylko zapewniły utrzymanie żółto-czerwonym, ale także dały tytuł króla strzelców samemu zawodnikowi.

To był mecz o być albo nie być dla Znicza Pruszków. Żółto-czerwoni musieli wygrać, aby być pewnym utrzymania. W innym wypadku musieliby liczyć na potknięcia rywali.

Początek spotkania przy ul. Bohaterów Warszawy nie napawał optymizmem. Wisła Puławy przeprowadziła kilka groźnych akcji, mieli też rzut wolny w dogodnej do strzału pozycji. Na szczęście dla żółto-czerwonych żadna z nich nie przyniosła zmiany wyniku. W 13. minucie pierwszy raz groźnie uderzył Paluchowski, ale nieskutecznie. Pięć minut później Paluchowski miał drugą okazję – po faulu na Andrzeju Niewulisie sędzia podyktował rzut karny. Były napastnik Legii pewnie wykorzystał jedenastkę. Kolejna groźna akcja miała miejsce w 32. minucie kiedy to głową strzelał Niewulis. Jego strzał minął bramkę rywali. W 41. minucie mogła paść wyrównująca bramka po strzale Szymona Martusia, ale futbolówka nieznacznie minęła bramkę. Chwilę później Karol Grudniewski mógł podwyższyć, ale ani pierwszy strzał, ani dobitka nie były skuteczne.

Niedługo po zmianie stron Znicz znów miał dogodną okazję – Andrzej Niewulis po podaniu od Grudniewskiego znalazł się dobrej pozycji, oddał strzał, lecz świetnie interweniował Jakub Zolech. W 52. minucie znów groźnie strzelał Niewulis jednak nie miał tego dnia szczęścia. Pięć minut później udało mu się jednak wywalczyć drugi rzut karny dla Znicza, który znów na bramkę zamienił Paluchowski. W 62. minucie świetnie interweniował Michał Bigajski po strzale Martusia. Niedługo potem znów uderzał Paluchowski, ale tym razem piłka nie wpadła do siatki. Piłkarze gości bezskutecznie próbowali do końca spotkania strzelić choć kontaktową bramkę, ale obrona Znicza była bardzo dobrze dysponowana. Mecz zakończył się wynikiem 2:0, który sprawia, że Znicz utrzymał się w II lidze. Ponadto Adrian Paluchowski z 22 trafieniami został najskuteczniejszym strzelcem (wraz z Maciejem Tatajem).

Znicz Pruszków – Wisła Puławy 2:0 (1:0)

Znicz Pruszków: Michał Bigajski – Andrzej Niewulis (88’ Sebastian Olczak), Igor Biderzycki, Arkadiusz Jędrych, Marcin Bochenek – Rafał Kosiec, Artur Januszewski, Karol Grudniewski (68’ Marcin Rackiewicz), Maksymilian Banaszewski (86’ Bartosz Niksiński), Maciej Machalski – Adrian Paluchowski

Wisła Puławy: Jakub Zolech – Christopher Edwards, Jason Gorskie, Mateusz Pielach, Paweł Komar – Ivan Lytvynyuk, Arkadiusz Maksymiuk (46’ Tsvetan Filipov), Konrad Szczotka (59’ Paweł Jabkowski), Rafał Wiącek, Konrad Nowak (55’ Jarosław Niezgoda) – Szymon Martuś

Bramki: 18’, 57’ Adrian Paluchowski