Bracia Pyłka wjechali na podium

Uncategorized

Na toruńskim torze AWIX Arena odbyły się zmagania w 9 i 10 rundzie serii Rotax Max Challenge Poland. Mateusz i Oliwier Pyłka do końca walczyli o zwycięstwo.

Wyścig to tak naprawdę element wieńczący wysiłek. Najpierw kartingowcy muszą zapoznać się z torem, dobrać odpowiednie ustawienia sprzętu, co pozwala uniknąć problemów podczas jazdy. W przeddzień rywalizacji nad torem pojawił się deszcz.

Oliwier Pyłka wystartował w Mini Maxie. Od początku zawodnik z Komorowa znajdował się w gronie zawodników walczących o triumf. W kwalifikacjach był drugi, ale w półfinale wybił się na pierwsze miejsce. Finałowa walka z Szymonem Jabłońskim nie poszła po myśli Pyłki, który musiał pogodzić się z zajęciem trzeciej lokaty. Kolejny dzień zmagań to zacięta rywalizacja z Jabłońskim i Marcelem Kucem. Pyłka starał się znaleźć na czele, ale musiał zadowolić się drugą pozycją.

O podium z całych sił walczył Mateusz Pyłka, który z wyścigu na wyścig prezentował się coraz lepiej. Kierowca z Komorowa nie uniknął kłopotów. W półfinale pierwszego dnia otrzymał karę dziesięciu sekund i spadł na 8. miejsce. Kolejny dzień przyniósł Pyłce awans. Kierowca zaciekle walczył z Silvestrem Aleksejevasem, ale na mecie zameldował się za nim.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.