Bracia Pyłka nie zwalniają tempa

Uncategorized

Awansami w klasyfikacji generalnej podsumowali minione rundy Rok Cup Poland pochodzący z Komorowa bracia Pyłka. Mateusz jest obecnie liderem Junior Roka. Oliwier, który zalicza pierwszy sezon w Mini Roku, awansował o cztery „oczka” w górę i klasyfikowany jest na ósmej lokacie.

Zawodnicy Automobiklubu Polski wraz teamem Jastrzębski Racing w otwartych treningach na torze w Poznaniu uczestniczyli już na kilka dni przed rozpoczęciem zawodów. Starszy z braci – Mateusz starty rozpoczął od drugiego wyniku w klasyfikacjach. Na prowadzenie wyszedł w półfinale, lecz po zaciekłych pojedynkach z Janem Antoszewskim w finale stracił je i linię mety przekroczył jako drugi. Również jako wicelider stawał na podium Junior Roka.

Do kolejnych startów nasz kierowca ruszył na „docierającym się” silniku. Po kwalifikacjach był 8, by już w półfinale, jadąc w parze z teamowym kolegą – Bartkiem Milą awansować o dwie pozycje. W finale ponownie przebił się o dwie pozycje w górę i w rezultacie w łącznej klasyfikacji uplasował się tuż za podium.

Z kolei Oliwier pierwsze wyścigi rozpoczął od 17 wyniku „czasówki”. Intensywne treningi zaprocentowały w półfinale, kiedy to awansował aż o osiem „oczek”. Po serii ataków, finał podsumował piątym wynikiem, a całą rundę zakończył na szóstym miejscu.

Po konsultacjach i przeanalizowaniu biegów z mechanikami nadszedł czas na kolejny dzień i finałowe starcie. Świetne tempo Oliwier zaprezentował w czasówce, co potwierdził jego trzeci wynik. W półfinale znalazł się tuż za liderem – teamowym kolegą Adrianem Janickim. Niestety jego plany dotyczące podium pokrzyżował finał. Tuż po starcie brał udział w kolizji, po której spadł na koniec stawki, kończąc rundę na 17 pozycji.

Po raz kolejny Rokkersi spotkają się już 6 i 7 czerwca w Zielonej Górze, gdzie na torze WallraV będą walczyć o kolejne punkty.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.