Bolesna porażka Lidera

W niedzielnym spotkaniu wyjazdowym PTS Lider Pruszków uległ drużynie KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski.

Choć Gorzowianki wystąpiły w osłabionym składzie to i tak odniosły pewne zwycięstwo. Początkowo mecz był wyrównany jednak ostatecznie to gospodynie okazały się skuteczniejsze.

W pierwszej kwarcie oba zespoły walczyły praktycznie kosz za kosz. W 8 minucie po celnej „trójce” Pauli Głębockiej gorzowski klub wyszedł na prowadzenie 15:11, którego nie oddał już do końca kwarty. Pierwsza odsłona gry zakończyła się wynikiem 19:16.

W drugiej kwarcie zdecydowanie lepsze okazały się akademiczki, które wyszły na 12 punktowe prowadzenie. Taki wynik przy bezsilności Liderek był już nie do odrobienia. Do szatni koszykarki zeszły przy stanie 38:26 dla AZS.

Kolejna odsłona gry była przypieczętowaniem triumfu koszykarek z Gorzowa Wielkopolskiego. Pruszkowianki pogubiły się na parkiecie i raziły ogromna nieskutecznością. W ciągu prawie pięciu minut udało im się zdobyć zaledwie 1 punkt. Ich rywalki w tym samym czasie mogły dopisać do swojego konta kolejnych dziewięć oczek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 73:49.

Niestety Lider Pruszków w słabym stylu rozpoczął nowy rok. W piątek pruszkowskie koszykarki przegrały w Wisłą Can Pack Kraków 71:49, w spotkaniu rozgrywanym w ramach Pucharu Polski.