Bolesna porażka

Znicz Basket Pruszków przed własną publicznością uległ drużynie Spójni Stargard Szczeciński 52:76. Wizja awansu pruszkowskiego klubu do fazy play-off coraz bardziej się oddala.

Tak naprawdę już pierwsza połowa meczu przesądziła o ostatecznym wyniku spotkania. Początkowo obie drużyny grały na bardzo zbliżonym poziomie. Zarówno Spójni jak i Zniczowi zależało na jak najlepszym wyniku. Niestety w drugiej kwarcie pruszkowscy koszykarze pogubili się na parkiecie. Brak celności i skuteczności spowodował, że w tej odsłonie gry Pruszkowianie zdobyli zaledwie cztery punkty. Dzięki temu zawodnicy ze Stargardu Szczecińskiego zdołali wypracować dwudziestodwupunktową przewagę.

Druga połowa spotkania była bardzo wyrównana. W trzeciej kwarcie oba zespoły zdobyły po 18 punktów. Jednak walka kosz za kosz nie pozwoliła Zniczowi na zmniejszenie straty. W ostatniej odsłonie gry minimalnie lepsi okazali się goście. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 52:76.

Dzięki pewnemu zwycięstwu w Pruszkowie Spójnia ma o jeden punkt więcej od naszego klubu. Dodatkowo koszykarze, ze Stargardu w tym sezonie dwukrotnie pokonali zespół Znicza. Do zakończenia rozgrywek pozostały tylko trzy kolejki. Jeśli pruszkowski klub chce awansować do fazy play-off musi zwyciężyć we wszystkich spotkaniach. Jednocześnie drużyna Spójni powinna przegrać w minimum dwóch meczach.

MKS Znicz Basket Pruszków – Spójnia Stargard Szczeciński 52:76 (11:20, 4:17, 18:18, 19:21)