Kolejna przegrana

W sobotnim spotkaniu drużyna PTS Lider Pruszków przegrała na własnym parkiecie z CCC Polkowice. Liderki wystąpiły bez dwóch kluczowych zawodniczek – Martyny Koc i Magdaleny Skorek.

Drużyna przyjezdnych doskonale prezentowała się już od początku spotkania. Koszykarki z Polkowic do stanu 13:10 zdobyły 12 punktów z rzędu. Natomiast zawodniczki Lidera w pierwszej połowie spotkania były całkowicie bezradne. Chaotyczna gra i brak celności spowodowały, że w połowie spotkania gospodynie traciły aż 15 punktów do swoich rywalek.

Jednak tak duża przewaga nie przesądzała jeszcze o końcowym wyniku spotkania. Po przerwie pruszkowianki wyszły na parkiet bardzo zmotywowane. W połowie czwartej kwarty Liderki traciły do drużyny z Polkowic zaledwie trzy oczka. Mimo ogromnych starań pruszkowskie koszykarki uległy zawodniczkom z zespołu CCC 54:60.

PTC Lider Pruszków – CCC Polkowice 54:60 (10:25, 10:10, 18:9, 16:16)

Lider: Alicja Bednarek 13, Bernice Mosby 12, Aleksandra Chomać 10, Brittany Denson 7, Adrianne Ross 6, Katarzyna Cymmer 3, Mirela Pułtorak 3, Paulina Antczak 0, Katarzyna Bednarczyk 0, Jereica Hughes 0

Orzeł: Joanna Walich 17, Amisha Carter 13 (10 zb), Sharnee Zoll 11, Kalana Greene 8, Natalija Trofimowa 5, Justyna Jeziorna 2, Anna Pietrzak 2, Małgorzata Babicka 2, Agnieszka Majewska 0 (11 zb), Valeriya Musina 0