Bogoria pewnie wygrała turniej Pucharu ETTU!

Bogoria Grodzisk Mazowiecki z kompletem trzech zwycięstw pewnie wygrała turniej 2. rundy Pucharu ETTU w tenisie stołowym i awansowała do fazy pucharowej. Polska drużyna w sobotnio-niedzielnych zawodach straciła tylko trzy sety.

Awans Bogorii do 3. rundy z turnieju rozgrywanego w podwarszawskim Grodzisku Mazowieckim zapewniło zwycięstwo 3-0 nad włoskim zespołem CUS Turyn. Stało się to 10. października dokładnie o godzinie 10.00. – Rzeczywiście dziesiątka to dla nas szczęśliwa liczba. Będziemy „polować” w przyszłości na to by rozgrywać ważne mecze właśnie w takich terminach. – powiedział po turnieju trener Bogorii Tomasz Redzimski.

Drużynowi mistrzowie Polski w ciągu dwóch dni rozgromili trzech rywali. Oprócz Włochów, pokonali także 3-0 drużyny DT Echternach z Luksemburga oraz Drumchapel Glasgow ze Szkocji. W trzech pojedynkach grodziszczanie stracili zaledwie trzy sety. – Drużyny z Luksemburga i Szkocji nie były szczególnie silne. Liczyłem się także z większym oporem ze strony ekipy CUS Turyn. Tylko trzy stracone sety świadczą o naszej dużej przewadze, zdyscyplinowaniu i mobilizacji. – dodał szkoleniowiec polskiego zespołu.

Pierwsza rakieta Bogorii, Wang Zeng Yi, w grodziskim turnieju błyskawicznie wygrywał ze swoimi rywalami. Lider rankingu indywidualnego Superligi niepozwolił sobie na stratę choćby seta. – Było szybko, łatwo i przyjemnie. Przeciwnicy nie grali na wysokim poziomie. Takie mecze i turnieje pozwalają nam na przetestowanie różnych zagrań i przygotowanie się do kolejnych startów. W trzeciej rundzie możemy trafić już na takie drużyny, w których występują zawodnicy klasy światowej. – przyznał „Wandżi”.

Na razie nie wiadomo, na kogo trafi polski zespół w 3. rundzie zmagań w Pucharze ETTU. Wśród potencjalnych przeciwników są m.in. ekipy z Bundesligi: 1. FC Saarbruecken i SV Werder Brema, rosyjska Victoria Moskwa oraz francuski Chartres ASTT. – Chcemy się zmierzyć z silnymi zespołami – po to gramy w tym pucharze. Lubimy grać z najlepszymi zawodnikami w Europie. To największa frajda dobrze rozpracować te drużyny, odpowiednio przygotować się do spotkań z nimi oraz czerpać przyjemność ze skutecznej gry. – kończy trener Redzimski.

Następna runda drugich pod względem prestiżu rozgrywek w tenisie stołowym na naszym kontynencie zostanie rozegrana w dniach 26-29 listopada. Będzie to już faza pucharowa tych zawodów. Na razie pewne jest iż pierwszy mecz grodziska Bogoria, z racji niższego miejsca przy rozstawieniu, rozegra we własnej hali.