Bogoria mistrzem Polski kadetów!

Reprezentanci Bogorii Grodzisk Mazowiecki Marcin Sankowski i PatrykZatówka zdobyli w Ciechanowie złoty medal w turnieju drużynowym tenisa stołowego podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Młodzi zawodnicy grodziskiego klubu okazali się bezkonkurencyjni w drużynie, nie przegrywając ani jednej gry. W wielki finale pokonali KU AZS UE Wrocław 3-0. – „Jeszcze dzień przed turniejem obaj mieliśmy kontuzję. Patryka bolała ręka, a mnie plecy” – powiedział po sukcesie w Ciechanowie Marcin Sankowski.

15-latek z grodziskiego klubu wspólnie ze swoim o dwa lata młodszym kolegą w samym turnieju był już w pełni sił. Podopieczni trenera Dariusza Budzicha udowodnili, że są najlepszym zespołem kadetów w kraju. – „W trakcie turnieju grało nam się już bardzo dobrze. Nie przegraliśmy żadnej gry, a w finale pokonaliśmy silny Wrocław na czele z Michałem Bańkoszem” – kontynuuje Sankowski.

Młodzi tenisiści stołowi Bogorii oprócz triumfu w „drużynówce”, są już także w czołowej ósemce turnieju singlowego. Niewykluczone, że obaj zmierzą się w finale tych zawodów.

To nie koniec medalowych szans podwarszawskich tenisistów. – „Startujemy jeszcze w turnieju deblowym i tutaj także upatrujemy swojej szansy medalowej!” – kończy Marcin Sankowski, który już w kategorii młodzików zdobywał wspólnie z Patrykiem Zatówką złoty medal w Pucharze Polski w Czarnkowie w sezonie 2007/2008.