Bogoria zdobyła trzy punkty

Tenis Stołowy

Bogoria Grodzisk Mazowiecki pokonała AZS Politechnikę Rzeszów w spotkaniu 2. kolejki Wschodzący Białystok Superligi.

Wicemistrz Polski w tenisie stołowym na własnym terenie nie pozostawił złudzeń drużynie przyjezdnej, kto jest lepszy. Bogoria wygrała 3:0, ale momentami było gorąco.

Trzecie indywidualne zwycięstwo w sezonie odniósł Jakub Kosowski. „Kosa” stracił tylko seta w starciu z Mateuszem Gołębiowskim. Z dalekiej podróży wrócił Daniel Górak, który w pojedynku z Tomislavem Kolarkiem przegrywał już 0:2. Zawodnik Bogorii odrobił straty i wygrał 3:2, choć w czwartym secie musiał ostro rywalizować do ostatniej piłki – 12:10. Paweł Fertikowski dobrze zaczął pojedynek z Tomaszem Lewandowskim. Zawodnik Bogorii prowadził już 2:0, jednak w trzecim secie przegrał 8:11 z tenisistą z Rzeszowa. Lewandowskiemu udało się wyrównać, ale w decydującym momencie Fertikowskiemu nie zadrżała ręka i zwyciężył 11:7.

Bogoria zajmuje 2. miejsce w tabeli z dorobkiem pięciu punktów.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – AZS Politechnika Rzeszów 3:0

Jakub Kosowski – Mateusz Gołębiowski 3:1 (11:6, 6:11, 11:7, 11:4)
Daniel Górak – Tomislav Kolarek 3:2 (9:11, 12:14, 11:5, 12:10, 11:5)
Paweł Fertikowski – Tomasz Lewandowski 3:2 (11:9, 11:9, 8:11, 6:11, 11:7)