Bogoria zaczyna walkę w finale

Tenis Stołowy

Sprawa jest prosta – raz, dwa i będzie pozamiatane. Właśnie, rzecz toczy się o dwa zwycięstwa. Tyle trzeba Bogorii Grodzisk Mazowiecki, aby obronić tytuł najlepszej drużyny w Polsce w tenisie stołowym.

Przeciwnikiem podopiecznych Tomasza Redzimskiego w finałowej rozgrywce jest ASTS Olimpia-Unia Grudziądz. Rywalizacja tych dwóch ekip od lat elektryzuje polską scenę tenisa stołowego. Bogoria w ubiegłym sezonie wyrwała tytuł z rąk zawodników z Grudziądza, w tym roku gracze z Grodziska zamierzają twardo i zdecydowanie bronić ubiegłorocznej zdobyczy. Jednak bilans jest korzystniejszy dla Olimpii, która w ostatnich trzech latach dwukrotnie cieszyła się z mistrzostwa kraju.

W fazie zasadniczej Grodzisk i Grudziądz spotkały się dwukrotnie. Obie ekipy podzieliły się zwycięstwami, jednak wygrywały na wyjazdach. Olimpia rozbiła w pył Bogorię 3:0, ale w Grudziądzu poległa już 2:3. Z pewnością we wtorkowe popołudnie (12 maja, godz. 18.30) grodziszczanie będą chcieli udowodnić, że przegrana przed własną publicznością w rundzie zasadniczej była jedynie wypadkiem przy pracy.

Mocna ekipa z Grodziska w składzie: Oh Sang Eun, Daniel Górak, Robert Floras i Paweł Fertikowski będzie chciała za wszelką cenę obronić mistrzowski tytuł. Zawodnicy Bogorii swoją grą rozgrzeją wszystkich fanów do czerwoności. Jednak muszą przygotować się na prawdziwą wojnę. Olimpia to bardzo mocny i wymagający rywal, który ma wyrównaną kadrę. Trener Piotr Szafranek w rywalizacji z Bogorią może skorzystać z usług: Kaii Yoshidy, Wang Yanga, Bartosza Sucha, Patryka Zatówki, Pan Denga, Huang Sheng-Shenga oraz Marka Badowskiego.

Pierwsze starcie o mistrzostwo Polski w tenisie stołowym 12 maja o godzinie 18.30 w Grodzisku Mazowieckim. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.