Bogoria wygrywa i pnie się w górę

Tenis Stołowy

Bogoria Grodzisk Mazowiecki wygrała 3:1 z Polonią Bytom w 18. kolejce Superligi. Zwycięstwo pozwoliło podopiecznym Tomasza Redzimskiego awansować na 4. pozycję w tabeli.

Rywalizacja w Grodzisku była spotkaniem sąsiadów z tabeli. Z tym, że wyżej była Polonia, która musiała odpierać ataki Bogorii. Jednak wicemistrzowie Polski w tym sezonie grają w kratkę i bytomianie w tym mogli upatrywać nadziei. Grodziszczanie po dwóch porażkach wygrali z ekipą ZOOLESZCZ Bydgoszcz. Za ciosem poszli w konfrontacji z Energią-Manekin Toruń. Wydawało się, że Bogoria wróciła na właściwe tory, jednak zatrzymała się na zespole Morliny Ostróda i przegrała 1:3.

Mecz z Polonią był niezwykle ważny. W przypadku porażki Bogoria oddaliłaby się od czołówki i zakotwiczyła w środku tabeli. Polonia do Grodziska przyjechała z nadzieją. Już początek pokazał, że zespół z Bytomia będzie walczył o pełną pulę. Paweł Chmiel pokonał Oh San Euna. W tie-breaku zawodnik Polonii rozbił Koreańczyka do 4.

Pierwszy set starcia Jakuba Kosowskiego z Tomasem Konecny’m niezwykle zacięty, jednak na przewagi wygrywa tenisista gości. Później do głosu dochodzi „Kosa”, ale gracz Bogorii musiał wypruwać żyły, żeby wygrać. Kosowski doprowadził do remisu, a grodziską ekipę na prowadzenie wyprowadził Daniel Górak. Popularny „Góra” problemy w rywalizacji z Niagolem Stoyanovem miał tylko w pierwszym secie.

Dla Oha rywalizacja z Konceny’m miała istotne znaczenie. Przede wszystkim chciał pokazać, że porażka z Chmielem to wypadek przy pracy i przypieczętować zwycięstwo Bogorii. Pięciosetowy bój zakończył się wygraną Oha, który w trzecim secie pozwolił rywalowi zdobyć zaledwie trzy oczka. W tie-breaku rozbił go do 5.

Bogoria Grodzisk Mazowiecki – 3S Polonia Bytom 3:1
Oh San Eun – Paweł Chmiel 2:3 (9:11, 11:4, 5:11, 13:11, 11:4)
Jakub Kosowski – Tomas Konecny 3:1 (16:18, 11:6, 12:10, 12:10)
Daniel Górak – Niagol Stoyanov 3:1 (7:11, 11:4, 13:11, 11:4)
Oh Sang Eun – Tomas Konecny 3:2 (11:8, 5:11, 11:3, 7:11, 11:5)