Bogoria walczyła, ale poległa

Tenis Stołowy

Prawdziwy dreszczowiec z udziałem Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Wicemistrz Polski stoczył wyrównany bój z Sten Ostrov Havlickuv Brod w 2. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Tenisiści z Grodziska byli nieustępliwi, ale ze zwycięstwa cieszył się czeski zespół. Mecz dostarczył wielu emocji. Stracie było niezwykle zacięte i wyrównane. Po raz kolejny swoje wysokie umiejętności potwierdził Oh Sang Eun.

Jako pierwszy z graczy Bogorii do stołu stanął Daniel Górak. Matsaka Morizono wygrał pierwsze dwa sety, jednak reprezentant Polski nie poddał się. Górak doprowadził do remisu, ale w decydującej odsłonie nie miał szans. Japończyk szybko rozstrzygnął tie-break wygrywając do 3. Pavel Sirucek musiał pogodzić się z porażką. Oh znajduje się ostatnio w wyśmienitej formie i gromi kolejnych rywali. Koreańczyk nie pozostawił żadnych złudzeń graczowi gospodarzy.

Tomas Tregler był już pełen obaw. Paweł Fertikowski dobrze wszedł w spotkanie i wypracował sobie przewagę. Tenisista Bogorii prowadził już 2:1. Wydawało się, że wyprowadzi swój zespół na prowadzenie, jednak Tregler przejął inicjatywę i wygrał. W starciu Oh – Morizono lepszy okazał się gracz Bogorii. Pojedynek był niezwykle zacięty, obfitował w długie wymiany, ale Japończykowi nie udało zakończyć się spotkania. Bogoria pozostawała w grze.

Do rozstrzygnięcia konieczne było piąte starcie. Daniel Górak nie mógł sobie wymarzyć lepszego początku rywalizacji z Siruckiem. Pierwszą partię wygrał do 7, a w drugiej trwała zażarta walka, jednak zakończyła się triumfem Polaka, który zwyciężył do 14. Sirucek zaliczył fantastyczny come back. Zawodnik Sten Ostrov wyrównał i w piątym secie dyktował warunki. Górak obronił dwie piłki meczowe, co dało remis po 10. Sirucek dokończył jednak swoje dzieło i wygrał do 11.

Bogoria poniosła drugą porażkę w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Wcześniej wicemistrz Polski przegrał 1:3 z Borussią Duesseldorf.

Sten Ostrov Havlickuv Brod-Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:2

Matsaka Morizono-Daniel Górak 3:2
Pavel Sirucek- Oh Sang Eun 1:3
Tomas Tregler-Paweł Fertikowski 3:2
Matsaka Morizono-Oh Sang Eun 2:3
Pavel Sirucek-Daniel Górak 3:2

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.