Bogoria przegrywa u siebie

Tenis Stołowy

ZKS Palmiarnia Zielona Góra okazała się lepsza od Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Goście wygrali 3:2.

Bogoria zanotowała piątą porażkę w sezonie i drugą z rzędu. Czołówka stopniowo „odjeżdża” grodziszczom, którzy do trzeciego w tabeli PKS Kolping Frac Jarosław tracą sześć punktów. Lider z Grudziądza wyprzedza Bogorię o 12 "oczek"! Klub z Grodziska zajmuje 5. pozycję w rozgrywkach Superligi.

Jak przebiegało starcie z Palmiarnią? Niezawodny okazał się Oh Sang Eun, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał. Wyszedł jako pierwszy z grodziskich graczy do stołu i stoczył zacięty pojedynek z Lucjanem Błaszczykiem. Zawodnik z Zielonej Góry imponował dyspozycją. Błaszczyk był blisko zwycięstwa. Prowadził już 2:1 i dobrze rozpoczął czwartego seta. Trener Tomasz Redzimski poprosił o czas i natknął Oha, który pewnie zmierzał do zwycięstwa. Bogoria zaliczyła dobre otwarcie, ale potem było już tylko gorzej.

Daniel Górak tylko w pierwszym secie niepokoił Taku Takakiwę. Później Japończyk przejął inicjatywę i doprowadził do remisu. Jako kolejny z graczy Bogorii zaprezentował się Jakub Kosowski. "Kosa" przegrał pierwszą odsłonę starcia z Miroslavem Horejsim, który prowadził także w drugim secie. Zawodnik Bogorii wygrał sześć akcji przy stanie 4:9 i do samego końca walczył o zwycięstwo. Opłacało się. "Kosa" doprowadził do remisu i grał jak natchniony. Wygrał trzecią partię, jednak później inicjatywę przejął rywal. Horejsi wygrał 3:2 i Palmiarnia wysunęła się na prowadzenie.

Nadzieję dał Oh. Takakiwa okazał się lepszy tylko w pierwszym secie. Daniel Górak nie dał rady Lucjanowi Błaszczykowi. Goście z Zielonej Góry mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Palmiarnia Zielona Góra 2:3

Oh Sang Eun – Lucjan Błaszczyk 3:2 (7:11, 11:9, 7:11, 11:9, 12:10)
Daniel Górak – Taku Takakiwa 1:3 (11:4, 9:11, 7:11, 6:11)
Jakub Kosowski – Miroslav Horejsi 2:3 (8:11, 14:12, 11:8, 9:11, 4:11)
Oh Sang Eun – Taku Takakiwa 3:1 (5:11, 11:5, 12:10, 11:4)
Daniel Górak – Lucjan Błaszczyk 1:3 (6:11, 5:11, 11:7, 6:11)