Bogoria przegrała ze Sportingiem

Tenis Stołowy

Druga porażka Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Zespół Tomasza Redzimskiego przegrał ze Sportingiem Lizbona 1:3.

Starcie w Portugalii zaczęło się po myśli grodziszczan. Co prawda Chuanxi Han przegrał premierową odsłonę w starciu z Ganiyatem Aruną, ale później prezentował się lepiej i wygrał. Kolejne dwa pojedynki niezwykle zacięte. Pavel Sirucek wygrał pierwszego seta w starciu z Joao Monteiro. Gracz Sportingu szybko przejął inicjatywę i zmierzał do zwycięstwa, jednak w czwartej partii Czech walczył do końca. Ambitna postawa Sirucka doprowadziła do tie-breaka. W nim lepszy okazał się Monteiro.

Co to było za otwarcie! Diogo Carvalho i Daniel Górak walczyli jak lwy, ale w pierwszej partii lepszy okazał się tenisista Sportingu – 16:14. Kolejne dwa sety dla gracza Bogorii i zrobiło się ciekawie, ale w trzeciej odsłonie rywal rozbił Polaka do 4. Tie-break zacięty, ale na korzyść Carvalho. Zwycięstwo Sportingowi zapewnił Aruna, który gładko pokonał Sirucka.

Kolejne spotkanie w Lidze Mistrzów Bogoria zagra 26 października. U siebie podopieczni Tomasza Redzimskiego zmierzą się z AS Pontoise Cergy.

Sporting Club de Portugal – K.S. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1
Aruna – Han 1:3 (11:9, 8:11, 9:11, 6:11)
Monteiro – Sirucek 3:2 (9:11, 11:8, 11:7, 12:14, 11:9)
Carvalho – Górak 3:2 (16:14, 9:11, 14:16, 11:4, 12:10)
Aruna – Sirucek 3:0 (11:3, 12:10, 11:5)