Bogoria poznała rywali

Tenis Stołowy

Wicemistrz Polski w tenisie stołowym musi intensywnie przygotowywać się do nowego sezonu. Już w sierpniu gracze Bogorii rozpoczną rywalizację w Lidze Mistrzów.

Pierwsza kolejka rozgrywek odbędzie się w dniach 21-23 sierpnia. Ostatni mecz fazy grupowej rozegrany zostanie 18 grudnia. Rywalami Bogorii Grodzisk Mazowiecki będą: Borussia Duesseldorf, Chartres i Sten Marketing HB Ostrow

 

Drużyna prowadzona przez Tomasza Redzimskiego ma szczęście do niemieckiej drużyny. Już po raz piąty tenisiści Bogorii będą mieli okazję rywalizować z Borussią Duesseldorf. Grodziski zespół nie ma miłych wspomnieć ze spotkań z Chartres. Bogoria rywalizowała z francuską drużyną w sezonie 2011/2012 w ćwierćfinale Ligi Mistrzów i dwukrotnie przegrała – 0:3 i 1:3. Z czeskim Sten Marketing HB Ostow wicemistrz Polski będzie miał okazję spotkać się po raz pierwszy.

 

W poprzednim sezonie Bogoria w fazie grupowej Ligi Mistrzów zajęła drugie miejsce. Ekipa z Grodziska wygrała trzy spotkania, co pozwoliło jej awansować do dalszej fazy rozgrywek. W grupie lepsza okazała się jedynie Borussia Duesseldorf. W ćwierćfinale Bogoria trafiła na Weinviertel Niederosterreich. Dwie porażki po 1:3 pozbawiły tenisistów z Grodziska szans na półfinał Ligi Mistrzów.

 

Jak będzie w tej edycji rozgrywek? Rywale są mocni, ale Bogoria również zbroi się przed nowym sezonem. Do grodziskiej drużyny dołączyli JungYoungsik oraz Jakub Kosowski. Do tej pory Bogorii trzykrotnie udało się osiągnąć ćwierćfinał Ligi Mistrzów – w sezonach 2008/2009, 2011/2012 i 2014/2015.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.