Bogoria podejmie wicemistrza Polski

Tenis Stołowy

Kolejne wyzwanie przed tenisistami stołowymi z Grodziska Mazowieckiego. W 7. kolejce Superligi Bogoria zagra z KS Dekorglass Działdowo.

W ostatnim ligowym starciu podopieczni Tomasza Redzimskiego pojechali do Bytomia. Spotkanie z Polonią trwało blisko 3,5 godziny! Grodziszczanie zaczęli fantastycznie i prowadzili już 2:0. Górak pokonał Roberta Florasa, a Masaki Yoshida wygrał z Pawłem Chmielem. Niezwykle zacięty przebieg miał pojedynek Tomasa Konecny’ego z Panagiotisem Gionisem. Zawodnik gospodarzy wygrał i Polonia nadal pozostawała w grze. Do wyrównania doprowadził Floras, jednak Górak był lepszy od Chmiela. Bogoria odniosła piąte zwycięstwo w sezonie i z 14 punktami jest wiceliderem Superligi.

Klub z Grodziska czeka kolejne wyzwanie. 4 grudnia o godz. 16.00 w hali przy ul. Westfala Bogoria spotka się z Dekorglassem Działdowo. Wicemistrz Polski zajmuje 3. miejsce w tabeli. Ekipa z Działdowa odniosła cztery zwycięstwa i poniosła dwie porażki. W ostatnim starciu Dekorglass pokonał KST Energę-Manekin Toruń 3:2.

Zespół z Działdowa ma niezwykle mocny skład. Pierwszoplanową postacią ekipy Piotra Kołacińskiego jest Wong Chun Ting, który w światowym rankingu zajmuje 7. pozycję. O sile Dekorglassu decyduje złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie Patryk Chojnowski. W składzie Dekorglassu jest również Wenliang Xu, który swego czasu grał w Bogorii.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.