Bogoria po raz siódmy

Tenis Stołowy

Drużyna z Grodziska Mazowieckiego wygrała siódmy mecz w Superlidze. Na wyjeździe Bogoria pokonała 3:1 Polonię Bytom.

Podopieczni Tomasza Redzimskiego idą jak burza w lidze. Pokonują każdą przeszkodę, którą spotykają na swojej drodze. Wydawało się, że z Polonią Bytom będzie ciężko, gdyż zespół ze Śląska tracił zaledwie dwa punkty do wicemistrza Polski.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Jakub Kosowski mógł tylko rozłożyć ręce po trzecim secie rywalizacji z Tomasem Konecnym. Czech wygrał pewnie i wyprowadził Polonię na prowadzenie. Daniel Górak miał ciężki początek rywalizacji z Niagolem Stoyanovem, jednak przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Tenisista Polonii w kolejnych partiach nie wytrzymał tempa i „Góra” pewnie wygrał. Stoyanov wywalczył zaledwie pięć punktów w dwóch setach.

Zacięty bój stoczyli Paweł Chmiel i Paweł Fertikowski. Tenisista Bogorii rozpoczął rywalizację od zwycięstwa, jednak dwa kolejne sety padły łupem zawodnika z Bytomia. Fertikowski nie poddał się i walczył do ostatniej piłki. Opłacało się. Fertikowski wyprowadził Bogorię na prowadzenie. Konecny postawił trudne warunki Górakowi. Czech wygrał pierwszą partię, jednak cała rywalizacja rozstrzygnęła się w tie-reaku. Doświadczenie Góraka okazało się cenne.

Siódma wygrana Bogorii stała się faktem. Ekipa z Grodziska Mazowieckiego z dorobkiem 18 punktów zajmuje drugą pozycję w tabeli Superligi.

3S Polonia Bytom –  Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3

Tomas Konecny Jakub Kosowski 3:0 (11:5, 11:7, 11:9)
Niagol Stoyanov Daniel Górak 0:3 (13:15, 3:11, 2:11)
Paweł Chmiel – Paweł Fertikowski 2:3 (11:7, 5:11, 11:8, 9:11, 9:11)
Tomas Konecny Daniel Górak 2:3 (11:4, 5:11, 11:5, 7:11, 9:11)