Bogoria leci w dół

Tenis Stołowy

Bogoria Grodzisk Mazowiecki nie zatrzymała mistrza Polski z Grudziądza. Olimpia-Unia okazała się lepsza w starciu na szczycie.

Zespół z Grudziądza potwierdził, że znajduje się w fantastycznej formie. Mistrzowie Polski przewodzą w Superlidze i awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Bogoria w kryzysie. Kolejna porażka w lidze, koniec przygody w europejskich pucharach.

Daniel Górak nie przestraszył się Yang Wanga. Zawodnik Bogorii wygrał pierwszego seta i w drugim był blisko wygranej, gdyż prowadził 8:5, jednak w końcówce stracił zwycięstwo. W kolejnych partiach Górak popełniał błędy, a Wang był konsekwentny i triumfował.

Oh Sang Eun okazał się lepszy od Kaia Yoshidy. Gracz Bogorii nie ugiął się mimo, że stanął do rywalizacji z czołowym graczem ligi. Yoshida wygrał drugiego seta do 2, ale Oh na więcej mu nie pozwolił.

Kolejne starcia nie ułożyły się po myśli Bogorii. Jakub Kosowski dobrze rozpoczął rywalizację z Patrykiem Zatówką, ale później było coraz gorzej. Bogoria znalazła się pod ścianą. Yoshida stracił z Górakiem tylko seta, wykorzystał swoje atuty i dał zwycięstwo Olimpii-Unii.

Bogoria zajmuje 5. miejsce w tabeli Superligi.

Bogoria Grodzisk Mazowiecki- Olimpia-Unia Grudziądz 1:3
Daniel Górak-Yang Wang 1:3 (11:4, 11:13, 8:11, 4:11)
Oh Sang Eun-Kai Yosida 3:1 (11:9, 2:11, 11:6, 11:4)
Jakub Kosowski-Patryk Zatówka 1:3 (11:4, 2:11, 7:11, 5:11)
Daniel Górak-Kai Yosida 1:3 (7:11, 9:11, 11:7, 2:11)