Bogoria gra dalej

Tenis Stołowy

Po 2,5 godzinnej rywalizacji tenisiści stołowi Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki ograli 3:1 francuski zespół Entente Pongiste Issenne i awansowali do czwartej rundy Pucharu ETTU. Liderem grodziskiego zespołu był Daniel Górak, który wygrał oba swoje mecze.

Entente przyjechali do grodziska osłabieni brakiem swojego lidera Lin Ju. W praktyce zatem drużynę znad Sekwany reprezentowali juniorzy. Dość powiedzieć, że średnia wieku rywali Bogorii wynosiła 17,3. Młodzi francuscy zawodnicy nie zamierzali jednak tanio sprzedać skóry. Szczególnie groźny dla Bogorii okazał się Enzo Angles, młody zawodnik potwierdził, że nie bez przyczyny jest mistrzem Europy juniorów oraz brązowym medalistą mistrzostw świata juniorów w singlu i deblu. W pierwszym swoim spotkaniu Francuz w emocjonującym pięciosetowym meczu okazał się lepszy od Oh Sang Eeuna. Wyrównał wówczas na 1:1 stan rywalizacji drużynowej.

W spotkaniu otwarcia grodziskich kibiców w dobry nastrój wprowadził bowiem Daniel Górak, który 3:1 ograł Alexandre’a Robinota 3:1. Górak był w tej konfrontacji zdecydowanie lepszy, a chwile słabości przydarzyły mu się jedynie w trzeciej partii, przegranej przez Polaka na przewagi 11:13.

W trzecim pojedynku dnia rywalem Roberta Florasa był młodziutki 16-letni Alexandre Cassin, brązowy medalista mistrzostw Europy juniorów w grze pojedynczej. Przewaga doświadczenia i umiejętności była po stronie „Florka”, co udowodnił przy stole. Ograł juniora w trzech  setach – 11:7, 11:8, 11:7.

Do czwartego meczu tego dnia wyszli Górak i Angles. Lider ekipy z grodziska przystępował do spotkania wiedząc, że zwycięstwo zapewni jego drużynie końcowy triumf i awans do czwartej rundy europejskiego pucharu. „Góra” przystąpił do gry bardzo skoncentrowany i dokładny, dzięki czemu wygrał dwa początkowe sety z ambitnym 18-latkeim z Francji. Obie partie były jednak wyrównane, a Polak zwyciężył w nich w identycznym stosunku – 11:9. Takim też wynikiem zakończył się kolejny set, ale na korzyść Anglesa. Górak nie stracił jednak pewności gry i zapisał na swoim koncie czwartego seta (11:7), jak też cały mecz – 3:1. 3:1 to także wynik rywalizacji drużynowej Bogorii z francuski rywalem.

Przeciwnikiem grodziszczan w 4. rundzie rozgrywek będzie chorwacji Dr Casl Zagrzeb, który zwyciężył ukraiński TTSC Nord 3:1. Polsko-chorwacka konfrontacja już w piątek 20 grudnia w Grodzisku Mazowieckim.