Bogoria bez zwycięstwa

Tenis Stołowy

W tegorocznej edycji Ligi Mistrzów tenisiści Bogorii Grodzisk Mazowiecki nie mają powodów do radości. Wicemistrzowie Polski przegrali piąte spotkanie.

Bogoria liczyła na zdobycie punktów w starciu z Sten Ostrov Havlickuv Brod. Dla grodziskiej ekipy była to ostatnia szansa, aby powalczyć z Czechami o trzecią pozycję w grupie D, która daje prawo startu w Pucharze ETTU. Niestety, wicemistrz Polski przegrał kolejne spotkanie w Lidze Mistrzów.

Nie pomógł nawet Oh Sang Eun. Koreańczyk jako pierwszy stanął do stołu i rywalizował z Pavlem Siruckiem. Gracz Bogorii zmagania rozpoczął od zwycięstwa w pierwszym secie 12:10, jednak w kolejnych odsłonach wiatru w żagle nabierał zawodnik z Czech. Sirucek wygrał w pięciu partiach, ale końcówka zdecydowanie należała już do niego.

Szybki Matsaka Morizono nie dał szans Jakubowi Kosowskiemu. Popularny „Kosa” w drugiej partii walczył jak wilk i rozstrzygnął tę odsłonę na swoją korzyść. Polak w kolejnych setach nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Daniel Górak dobrze rozpoczął mecz, ale później przy stole błyszczał już Tomas Tregler.

Drużynę z Grodziska czeka jeszcze jedno spotkanie w Lidze Mistrzów. 18 grudnia na wyjeździe wicemistrzowie Polski zmierzą się z Chartres ASTT.

Bogoria Grodzisk Mazowiecki-Sten Ostrov Havlickuv Brod 0:3

Oh Sang Eun-Pavel Sirucek 2:3 (12:10,11:13.11:8,7:11,7:11)
Jakub Kosowski-Matsaka Morizono 1:3 (4:11,14:12,7:11,5:11)
Daniel Górak-Tomas Tregler 1:3 (11:5,6:11,9:11,6:11)