Bogoria bez recepty

Tenis Stołowy

Tenisiści z Grodziska Mazowieckiego po raz kolejny nie sprostali Borussi Duesseldorf. W meczu 1. kolejki Ligi Mistrzów Bogoria przegrała na wyjeździe z niemieckim zespołem 1:3.

Borussia powoli staje się przekleństwem wicemistrza Polski. W poprzednim sezonie 27-krotny mistrz Niemiec dwa razy pokonał Bogorię w meczach grupowych. Historia lubi się powtarzać i tym razem nie było inaczej.

Trener Tomasz Redzimski postawił na trójkę Oh Sang Eun, Daniel Górak, Paweł Fertikowski. Jako pierwszy do stołu wyszedł Oh, którego rywalem był legendarny Timo Boll. Tenisista z Grodziska zaczął fenomenalnie i gdzieś tam w powietrzu unosiła się woń niespodzianki. Oh wygrał pierwszego seta do 6, ale w kolejnych Boll przebudził się. Gwiazdor Borussii grał pewnie i skutecznie, co dało pozytywny efekt. Źle rozpoczął rywalizację Daniel Górak, który stracił seta w starciu z Patrickiem Franziską. Jednak w drugiej odsłonie przystąpił do ataku i wykazał się dużą skutecznością. Polak stłamsił swojego rywala, czego efektem była wygrana 3:1.

Jako kolejny do stołu stanął Paweł Fertikowski. Panagiotis Gionis lepiej rozpoczął mecz, jednak zawodnik Bogorii nie miał zamiaru odpuszczać i wyrównał – 1:1. W trzecim secie Gionis zdominował Polaka – 11:5, a w czwartej odsłonie mimo walki Fertikowski poległ. Nadzieja na zwycięstwo nadal tliła się. O pozostanie w grze Bogorii walczył Daniel Górak, jednak szybko uporał się z nim Timo Boll. Zawodnik Bogorii nie odstępował na krok swojego rywala w trzecim secie, w którym zdobył dziewięć punktów, czyli o jeden więcej niż w dwóch pierwszy partiach.

Bogoria od porażki rozpoczęła rywalizację w Lidze Mistrzów. Kolejny pojedynek wicemistrz Polski rozegra 9 października, kiedy to pojedzie do Czech na mecz z Sten Ostrawa.

Borussia Duesseldorf – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1

Timo Boll – Oh Sang Eun 3:1 (6:11, 11:7, 11:7, 11:6)
Patrick Franziska – Daniel Górak 1:3 (11:9, 7:11, 8:11, 6:11)
Panagiotis Gionis – Paweł Fertikowski 3:1 (11:8, 8:11, 11:5, 11:8)
Timo Boll – Daniel Górak 3:0 (11:5, 11:3, 11:9)