Biegacze opanowali Pruszków [GALERIA]

Bieganie

Za nami Pruszkowie Bieg Wolności. 10-kilometrowy dystans najszybciej pokonali Daniel Michałowski w kategorii mężczyzn i Anna Szewczykowska w kategorii kobiet. Na wózkach najszybszy był Witold Misztela.

Pruszkowski Bieg Wolności powoli staje się biegowym klasykiem w regionie. Na liście startowej zapisało się kilkaset osób. Większość ze zgłoszonych biegaczy pojawiła się w niedzielny poranek na starcie biegu. Do pokonania był dystans 10-kilometrów. Trasa wiodła głównymi ulicami Pruszkowa m.in. Prusa, Armii Krajowej i Lipową. Biegacze musieli pokonać również wiadukt, a to dodatkowe utrudnienia zwłaszcza dla zawodników poruszających się na wózkach.

Jaki był sposób na pokonanie tego dystansu? Jedni biegli ze słuchawkami na uszach, innych dopingowali znajomi, niektórzy postawili na bieg w parach. Jedno jest pewne. Każdy kto ukończył bieg może czuć się zwycięzcą. Co ciekawe największe owacje na mecie zdobyła… ostatnia zawodniczka.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i trzymamy kciuki, by w kolejnym Biegu Wolności pobili swoje tegoroczne rekordy!