Bieg Chrztu Polski w Piastowie

Uncategorized

Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych trwa w najlepsze. Przed nami trzeci z zaplanowanych dziesięciu biegów.

Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych to zawody biegowe, których celem jest nie tylko popularyzacja aktywnego spędzania czasu. To również sposób na zachęcenie uczestników do poznania ważnych wydarzeń historycznych. Sukces ubiegłorocznych biegów sprawił, że tegoroczny cykl został rozbudowany o dodatkowe biegi. W ramach Grand Prix odbędzie się 10 imprez biegowych (dwie mamy już za sobą), każda powiązana z wybranym wydarzeniem historycznym. 

W ośmiu biegach może wziąć udział każdy, bez względu na ograniczenia wiekowe. Powód? Ich dystans jest mniejszy niż 2 km, więc zarówno mali jak i duzi powinni być wstanie pokonać taką odległość. Dwie pozostałe imprezy, to już zawody dla nieco sprawniejszych biegaczy, bowiem do pokonania będą odpowiednio 10 i 5 km. Biegi na „długie” dystanse zamykają cykl Grand Prix i będą zorganizowane w październiku i listopadzie.

Każdy z biegaczy może liczyć na nagrody: dla najlepszych przewidziane są nagrody rzeczowe, a dla wszystkich biegaczy niezależnie od wyniku (wymagane jest ukończenie biegu) – pamiątkowe medale. 

Najbliższy bieg zaplanowano na 15 kwietnia. Tym razem biegacze upamiętnią Chrzest Polski. Dystans do pokonania to 966 m. Bieg wystartuje o godz. 11.00. Biuro zawodów będzie czynne od godz. 9.00 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy al. Tysiąclecia 7.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.