Biało-czerwoni przegrywają

Tenis Stołowy

Polska przegrała z Ukrainą i Japonią podczas Drużynowych Mistrzostw Świata w tenisie stołowym. Nie pomógł waleczny Daniel Górak.

Tenisista Bogorii Grodzisk Mazowiecki otworzył rywalizację naszej reprezentacji z Ukrainą. Yaroslav Zhmudenko był w dobrej dyspozycji i od początku imponował skutecznością. Górak prowadził wyrównany bój z Ukraińcem w drugim secie, jednak przegrał na przewagi –  10:12. Gracz Bogorii triumfował w trzeciej odsłonie –  11:9. Kolejna partia dla Zhmudenki.

Nadzieję Polsce dał Jakub Dyjas, który pokonał 3:1 Kou Lei. Przegrał Wang Zeng Yi, więc Daniel Górak był w trudnym położeniu. „Góra” znalazł się pod ścianą. Tenisista z Grodziska musiał wygrać, żeby Polska pozostała w grze. Po dwóch setach przegrywał już 0:2, jednak odwrócił losy rywalizacji. Jednak Dyjas nie dał rady Zhmudence i Polska przegrała 2:3.

Z kolei Japonia nie dała biało-czerwonym żadnych szans. Dyjas i Zatówka nie urwali faworytom nawet seta. Dobrze zaprezentował się Daniel Górak, który prowadził zaciętą walkę z 14. zawodnikiem świata, Koki Niwą. Gracz Bogorii udanie otworzył spotkanie wygrywając 11:9. Dwa kolejne sety dla japońskiego tenisisty i wydawało się, że rywalizacja zakończy się w czterech odsłonach. Górak walczył do samego końca. Udało się doprowadzić do tie-breaka, gdyż czwarta partia zakończyła się triumfem zawodnika z Grodziska 15:13. Piąta partia dla Japończyka.

Po trzech spotkaniach Polska ma na koncie jedno zwycięstwo. Biało-czerwoni pokonali Singapur.