Bezbramkowy remis Znicza

Piłka Nożna

Pierwszy remis Znicza Pruszków w sezonie na własnym stadionie. Podopieczni Dariusza Banasika podzielili się punktami z Błękitnymi Stargard Szczeciński.

Goście do Pruszkowa przyjeżdżali z obawami. Błękitni na wyjazdach spisują się kiepsko. W tym sezonie jeszcze nie wygrali i z meczów na obcym terenie przywieźli do domu zaledwie punkt. Mecz w Pruszkowie Błękitni rozpoczęli aktywnie i szukali swojej szansy. W 10. minucie swoich sił próbował Rafał Gutowski, ale na posterunku był Piotr Misztal. 21-letni pomocnik po raz kolejny starał się zaskoczyć bramkarza Znicza, ale uderzył minimalnie nad poprzeczką.

Gospodarze stworzyli pierwszą sytuację w 20. minucie. Z rzutu wolnego przymierzył Paweł Kaczmarek, ale Marek Ufnal poradził sobie ze strzałem zawodnika Znicza. W pierwszej połowie główną rolę odgrywali bramkarze. Zawodnicy obu ekip szukali swoich szans, ale Misztal i Ufnal byli czujni.

Od początku drugiej połowy tempo gry dyktował Znicz. Aktywny był Paweł Kaczmarek, który raz po raz próbował wpisać się na listę strzelców. W ekwilibrystyczny sposób swojej szansy szukał Przemysław Kita. Napastnik Znicza po dośrodkowaniu Marcina Rackiewicza uderzał z przewrotki, jednak niecelnie. 

Żadnej z ekip nie udało się znaleźć drogi do bramki. Błękitni zdobyli drugi punkt w tym sezonie w meczach wyjazdowych. Znicz zanotował piąty remis, ale pierwszy na własnym stadionie. Ekipa z Pruszkowa po 12. kolejkach zajmuje 8. miejsce w tabeli.

Znicz Pruszków – Błękitni Stargard Szczeciński 0:0

Znicz: Misztal – Rackiewicz, Jędrych, Mysiak, Kucharski – Niewulis, Danilczyk (69′ Machalski), Kaczmarek (77′ Wiśniewski), Banaszewski, Stryjewski (83′ Grabowski) – Płaneta (60′ Kita)

Błękitni: Ufnal – Siwek, Baranowski, Pustelnik, Wawszczyk, Więcek (72′ Magnuski), Kazimierowicz, Wojtasiak (80′ Flis), Gutowski, Wiśniewski, Okuszko

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.