Beniaminek lepszy od Pogoni

Piłka Nożna

Po dwóch remisach przyszedł czas na porażkę. Pogoń Grodzisk Mazowiecki w 3. kolejce III ligi uległa 0:2 Błękitnym Raciąż.

Gospodarze zdobyli pierwsze w tym sezonie punkty. Błękitni, jak na beniaminka przystało, na początku rozgrywek płacili „frycowe”. Zespół z Raciąża przełamał się w meczu z Pogonią. Warto przypomnieć, że obie drużyny spotkały się również w okresie przygotowawczym. Wtedy Błękitni zwyciężyli 3:1.

Tym razem chodziło jednak o rywalizację w lidze i przede wszystkim punkty. Tak naprawdę mecz nie dostarczył wielu emocji i walorów piłkarskich. Początkowo Błękitni starali się decydować o obliczu spotkania, a Pogoń stawiała na kontrataki. Poważne zagrożenie gospodarze stworzyli w końcówce pierwszej połowy. Skutecznością wykazał się Tomasz Kamiński i na przerwę z prowadzeniem schodzili miejscowi piłkarze.

Pogoń w drugiej części gry ruszyła do odrabiania strat, ale bez efektu. Dodatkowo w 60. minucie boisko musiał opuścić Damyanow, który otrzymał czerwoną kartkę. W takiej sytuacji o bramkę było niezwykle trudno, jednak Pogoń nie poddawała się. Próby graczy z Grodziska nie dały efektu bramkowego, a Błękitnym udało się zdobyć drugiego gola. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Mitura.

Pogoń przegrywa po raz pierwszy w sezonie i nadal czeka na zwycięstwo w lidze. Na swoim koncie gracze z Grodziska zgromadzili dwa punkty, co daje im 15. miejsce w III lidze.

Błękitni Raciąż – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:0 (1:0)