Banaszewski strzelbą Znicza

Piłka Nożna

20-letni pomocnik imponuje formą w letnich sparingach. Maksymilian Banaszewski może okazać się jednym z objawień zbliżającego się sezonu II ligi piłkarskiej w zespole Znicza Pruszków.

Zawodnik uczył się piłkarskiego rzemiosła w warszawskich klubach – Hutniku, Varsovii, Marymoncie oraz Unii. Do zespołu Znicza trafił wiosną sezonu 2011/2012. W poprzednich rozgrywkach Banaszewski rozegrał 21 spotkań ligowych i zaliczył 6 występów w Pucharze Polski. Do siatki rywalki trafił trzykrotnie.

 

W trakcie letnich przygotowań Banaszewski imponuje formą. Znicz Pruszków w sparingowych derbach regionu uporał się z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. 20-letni pomocnik był jednym z jaśniejszych punktów ekipy z ul. Bohaterów Warszawy. Znicz przegrywał 0:1, ale odrobił straty. Do wyrównania doprowadził Patryk Kubicki, który wykorzystał dokładne podanie Banaszewskiego. 20-latek miał udział przy otwarciu konta bramkowego Znicza, a sam postanowił je zamknąć. Pomocnik ustalił wynik spotkania na 4:1.

 

Banaszewski zaimponował również w kolejnym sparingu. Znicz zmierzył się ze Startem Otwock i wygrał pewnie 2:0. Banaszewski pokazał, że czuje grę i w odpowiednim momencie ruszył do podania Mateusza Stryjewskiego. Pomocnik pewnym strzałem w krótki róg pokonał bramkarza z Otwocka. Wynik ustalił wracający do Pruszkowa Bartosz Wiśniewski.

 

Czy dobra dyspozycja w sparingach przełoży się na występy Banaszewskiego w lidze? 20-latek pokazuje, że ma potencjał. Być może okaże się jednym z objawień II-ligowych boisk.  

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.