B klasa na starcie

Piłka Nożna

Drużyny z B klasy z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie rundy wiosennej. Pierwsze piłkarskie starcia zostaną rozegrane już 2 i 3 kwietnia. Jakie nastroje panują w grupie Warszawa IV?

Po zimowym odpoczynku czas wrócić na „pole bitwy”. Zawodnicy z klubów B klasy mają bojowe nastawienie i nie ma się co dziwić, bo tu każdy punkt jest cenny. Po jesieni na trzecim miejscu ze stratą zaledwie dwóch punktów do lidera znajduje się Guzovia Guzów (23 pkt). Na czele tabeli króluje bowiem Relax Radziwiłłów. Równie dobrze radziła sobie do tej pory Pogoń Wiskitki. Zawodnicy uzbierali 21 oczek i ich drużyna jest na piątym miejscu. Dwie pozycje niżej jest KS Blizne z dorobkiem… zaledwie ośmiu punktów. A na ostatniej pozycji uplasował się Orion Cegłów z trzema oczkami.

W inaugurujących rozgrywki rundy wiosennej spotkaniach emocji nie zabraknie. Guzowia Guzów zmierzy się z 10 w tabeli drużyną KS II Teresin. Choć w tabeli oba zespoły dzieli przepaść to w pierwszej ligowej kolejce na murawie królowali zawodnicy z Teresina, którzy triumfowali 5:1. Jednak  trzy punkty na swoje konto zapisała drużyna z Guzowa. W drużynie KS II Teresin wystąpił nieuprawniony zawodnik za co dostali walkowera.

Okazję do odegrania się będzie miał zespół KS Blizne, który jesienią przegrał 1:4 z Zaborowianką II Zaborów. W ligowej tabeli oba zespoły są sąsiadami, ale drużyna z Zaborowa ma 15 punktów, podczas, gdy Blizne jesienią uzbierało osiem oczek. Trudna rozgrywka czeka również piłkarzy z Cegłowa. Orion zmierzy się z Unią Boryszew (4. miejsce). Pierwsze starcie tych drużyn zakończyło się dla Oriona Cegłów porażką 0:3.

Wynik z jesieni zapewne chętnie powtórzy Pogoń Wiskitki. Ze spotkania z Sokołem Budki Piaseckie zawodnicy Pogoni przywieźli komplet punktów. Mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.