AZS zatrzymał Liderki

PTS Lider Pruszków przegrał po raz trzeci w tym sezonie na własnym parkiecie. Zespół Jacka Rybczyńskiego poległ w starciu z AZS-em Uniwersytet Warszawski 54:65.

Dobra passa Liderek została przerwana. Zespół z Pruszkowa po trudnym początku sezonu odniósł trzy zwycięstwa z rzędu. Gra zespołu wyglądała coraz lepiej, co pozwoliło na awans w tabeli. Obecnie Liderki zajmują 5. miejsce.

W dziesiątym spotkaniu sezonu do Pruszkowa przyjechał AZS Uniwersytet Warszawski, czyli drużyna bardzo mocna. Zespół ze stolicy dominuje na I ligowych parkietach. Żadnej drużynie nie udało się powstrzymać AZS-u. Liderki miały nadzieję, jednak przyjezdne szybko sprowadziły je na ziemię.

Już w pierwszej kwarcie AZS zapewnił sobie przewagę – 15:6. Obie drużyny miały podobną skuteczność rzutów z gry, która wyniosła ponad 30 proc. Zawodniczki z Warszawy były skuteczne na linii rzutów wolnych, trafiły 21 z 26 rzutów. Z kolei Liderki w ten sposób zdobyły tylko 10 „oczek”.

Ekipa z Pruszkowa walczyła do końca, ale to było za mało. Druga kwarta wyrównana, jednak w kolejnej odsłonie AZS zwiększył swoją przewagę. Gospodynie goniły w końcówce, ale odrobiły tylko sześć punktów.

Najwięcej punktów w spotkaniu zdobyła Agnieszka Romanek – 20. W zespole Lidera wyróżniła się Anna Dąbek – 15 „oczek”.

PTS Lider Pruszków – AZS Uniwersytet Warszawski 54:65 (6:15, 14:13, 14:23, 20:14)